Головна » Новини » Культура » На Рівненщині рятуватимуть старі церкви від пластику та металу

На Рівненщині рятуватимуть старі церкви від пластику та металу

На Рівненщині запрацювала координаційна рада з питань охорони культурної спадщини.

Відповідне розпорядження підписав голова облдержадміністрації Олексій Муляренко.

«На сьогодні в області виникає чимало проблемних питань у сфері охорони культурної спадщини. Збереження пам’яток, зокрема, потребує коштів на проведення реставрацій, паспортизацію, укладення охоронних договорів. Тому до складу Ради ми залучили науковців та фахівців з історії, краєзнавства, культури, архітектури та художнього мистецтва»,- зазначив Олексій Муляренко.

Загалом, над збереженням культурної спадщини Рівненщини працюватиме 18 членів Ради під головуванням заступника голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко.

Вже під час першого засідання члени Ради погодили звернення до Мінкультури, де ініціюють розробку Державної програми з охорони культурної спадщини з відповідним фінансуванням у наступному році. В подальшому відповідна програма буде затверджена і в області.

Також фахівці сформували вимоги до районів щодо паспортизації об’єктів і аналізу стану охоронних договорів на пам’ятки архітектурної спадщини національного значення. Крім того, на місцях мають звернути увагу на ситуацію з дерев’яними церквами-пам’ятками, зовнішній вигляд яких спотворюється ремонтами, зокрема, пластиковим та металевим сайдингом.

Водночас, Рада запланувала проведення семінарів для підготовки спеціалістів та окремо для священників, яким роз’яснюватимуть законодавчі аспекти щодо охорони культурної спадщини.

Крім того, у соцмережі Facebook Рада створить групу, де усі охочі зможуть долучитися до спільноти для допомоги та інформування про порушення законодавства з охорони пам’яток.

Нагадаємо, в Рівненській області на державному обліку  знаходиться 338 пам’яток архітектури, з них  національного значення  95 (67 – культові  споруди). На даний час паспортизовано 128 пам’яток архітектури.  З них національного значення 24 – за кошти державного бюджету, 18 –  за кошти користувачів пам’яток. В тому числі на території області розміщено 8 замків – пам’яток архітектури національного значення, які знаходяться в різному стані збереженості.

Повідмоляє прес-служба ОДА


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар