Головна » Новини » Преображення Господнє – Яблуневий Спас

Преображення Господнє – Яблуневий Спас

14089334_1128619807214783_2128705699_n19 серпня святкують Преображення Господнє або як ще його називають Яблуневий Спас. Це один із 12 найбільших християнських свят. У народі його ще називають Яблучний Спас.

В цей день, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Він повів апостолів на гору Фавор і там змінився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, «як світло». Також апостоли побачили пророків Іллю та Мойсея, які розмовляли з Христом.

Свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.

У цей день освячують яблука і інші фрукти і овочі нового врожаю і зустрічають осінь.

Яблуневий Спас відзначається церквою з IV століття 19 серпня, після того, як Свята Олена звела на горі Фавор храм на честь Преображення Господнє. За Євангелієм — Преображення Господнє відбулося за сорок днів до Великодня, церква ж перенесла це свято на серпень для того, щоб свято не збігався з Великим постом.

Яблучний Спас, згідно з Православним календарем, припадає на Успенський піст, але, починаючи з цього дня, дозволяється їсти яблука і інші фрукти, які були висвітлені під час святкової літургії.

З трьох Спасов — Медового(14 серпня), Яблуневого(19 серпня) і Горіхового(29 серпня), Яблуневий вважається головним. До настання цього свята не дозволялося Є ніяких плодів, а після освітлення деяку частину врожаю роздавали жебраком. Ще яблука лунали всім присутнім в церкві, а хворим людям їх відправляли додому. Тих, хто не виконував цей обряд всі парафіяни, піддавали презирства.

19 серпня в день Яблуневого Спаса здійснюється божественна літургія, на ній читають паремії і співають канон, в якому йдеться про великий Перетворенні Господнє. Всі одягаються в білий одяг — це колір даного свята.
У стародавні часи віруючі обов’язково відзначали Яблучний Спас, ониЯблоневый Врятував пекли пироги з яблуками, варили варення, якими пригощали один одного. На заході всі виходили в поле, щоб піснями проводити літо, вважалося, що воно саме після Яблучного Спаса починає змінюватися восени.

Обряд освітлення плодів в Яблучний Спас не зводилася лише до окроплення яблук, в цей день висвітлювали також і інші фрукти, згідно з цієї традиції, все, що живе і росте в світі, від людини до рослин, повинен бути присвячений Богу.

Багато людей вірять, що в Преображення Господнє яблука стають магічними і якщо з’їсти в цей день плід, а перед цим загадати бажання, то воно обов’язково збудеться.

За народними прикметами, після Яблуневого Спаса погода погіршується, настає пора зустрічати осінь.


Актуально

На День Незалежності для рівнян працюватимуть фонтани

У центрі Рівного на бульварі Незалежності фонтани працюватимуть  23, 24, 25, 26, 28 серпня. У …

Залишити коментар