Головна » Новини » Преображення Господнє – Яблуневий Спас

Преображення Господнє – Яблуневий Спас

14089334_1128619807214783_2128705699_n19 серпня святкують Преображення Господнє або як ще його називають Яблуневий Спас. Це один із 12 найбільших християнських свят. У народі його ще називають Яблучний Спас.

В цей день, за біблійними переказами, Ісус явив апостолам свою божественну силу. Він повів апостолів на гору Фавор і там змінився: його обличчя засяяло, а одяг став білим, «як світло». Також апостоли побачили пророків Іллю та Мойсея, які розмовляли з Христом.

Свято нагадує людям про необхідність змінюватися духовно.

У цей день освячують яблука і інші фрукти і овочі нового врожаю і зустрічають осінь.

Яблуневий Спас відзначається церквою з IV століття 19 серпня, після того, як Свята Олена звела на горі Фавор храм на честь Преображення Господнє. За Євангелієм — Преображення Господнє відбулося за сорок днів до Великодня, церква ж перенесла це свято на серпень для того, щоб свято не збігався з Великим постом.

Яблучний Спас, згідно з Православним календарем, припадає на Успенський піст, але, починаючи з цього дня, дозволяється їсти яблука і інші фрукти, які були висвітлені під час святкової літургії.

З трьох Спасов — Медового(14 серпня), Яблуневого(19 серпня) і Горіхового(29 серпня), Яблуневий вважається головним. До настання цього свята не дозволялося Є ніяких плодів, а після освітлення деяку частину врожаю роздавали жебраком. Ще яблука лунали всім присутнім в церкві, а хворим людям їх відправляли додому. Тих, хто не виконував цей обряд всі парафіяни, піддавали презирства.

19 серпня в день Яблуневого Спаса здійснюється божественна літургія, на ній читають паремії і співають канон, в якому йдеться про великий Перетворенні Господнє. Всі одягаються в білий одяг — це колір даного свята.
У стародавні часи віруючі обов’язково відзначали Яблучний Спас, ониЯблоневый Врятував пекли пироги з яблуками, варили варення, якими пригощали один одного. На заході всі виходили в поле, щоб піснями проводити літо, вважалося, що воно саме після Яблучного Спаса починає змінюватися восени.

Обряд освітлення плодів в Яблучний Спас не зводилася лише до окроплення яблук, в цей день висвітлювали також і інші фрукти, згідно з цієї традиції, все, що живе і росте в світі, від людини до рослин, повинен бути присвячений Богу.

Багато людей вірять, що в Преображення Господнє яблука стають магічними і якщо з’їсти в цей день плід, а перед цим загадати бажання, то воно обов’язково збудеться.

За народними прикметами, після Яблуневого Спаса погода погіршується, настає пора зустрічати осінь.


Актуально

На Рівненщині визначили переможців обласного спортивного конкурсу

Впродовж жовтня та грудня 2018 року КЗ «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» …

Залишити коментар