Головна » Новини » Кримінал » Рівненська митниця прокоментувала заяву рівнянина щодо проблем з розмитненням автомобіля

Рівненська митниця прокоментувала заяву рівнянина щодо проблем з розмитненням автомобіля

І_машини_0409_170816_ЗЖ_ДС_ЗЖ.mpg_snapshot_00.07_[2016.08.18_09.58.05]16 серпня 2016 року ПП «АЛЬЯНС АВТО-БРОКЕР» заявлено до митного оформлення транспортний засіб «Легковий автомобіль бувший у використанні, марки “TOYOTA”, модель “AURIS”, 2013 року виготовлення», імпортований гр. України Шевчуком О. Л.

Митну вартість автомобіля заявлено декларантом самостійно за коригованим рівнем.

Акцизний податок нараховано декларантом за зниженими ставками, згідно Закону України від 31.05.2016 №1389-VIII «Про внесення зміни до підрозділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних транспортних засобів». За результатами аналізу наданих до митного оформлення документів порушень щодо нарахування суми акцизного податку не встановлено.

Разом з тим під час проведення митного огляду, було встановлено, що фактична комплектація імпортованого автомобіля не відповідає декларованій декларантом та не врахована ним при розрахунку митної вартості. Згідно з встановленим законодавством порядком у декларанта було витребувано додаткові підтверджуючі документи задля об’єктивного визначення вартості автомобіля.

Декларант відмовився надати додаткові документи (висновок експерта автотоварознавця щодо вартості імпортованого транспортного засобу). Тому митницею було скориговано митну вартість — вартість ТЗ збільшено на 138 євро, що призвело до збільшення сплати митних платежів (мита та ПДВ) на загальну суму 1250 гривень.

Варто зауважити, що у попередні роки на громадянина Шевчука О.Л. працівники Рівненської митниці склали 10 протоколів про порушення митних правил за ознаками правопорушення передбаченого ст. 352 МК України (в редакції Митного кодексу України 2002 року) – переміщення товарів з приховуванням від митного контролю, шляхом надання документів, що містять недостовірні дані.

Із метою зменшення розміру митних платежів під час оформлення імпортованих транспортних засобів, гр. Шевчук О.Л. надавав Рівненській митниці підроблені документи щодо вартості придбання транспортних засобів за кордоном, та як наслідок, зазначалися у митних деклараціях недостовірні дані щодо митної вартості товарів.

Рішеннями Рівненського міського суду гр. Шевчука О.Л. визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 8500 грн. та постановлено рішення про конфіскацію в дохід держави 9 автомобілів ввезених гр. Шевчуком О.Л. на митну територію України з порушенням митного законодавства.


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар