Головна » Новини » Звернення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона

Звернення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона

У зв’язку із затриманням учора на хабарі колишнього клірика Рівненської єпархії протоієрея Михайла Олійника, до вірян та духовенства звернувся архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. 

Всечесні отці! Дорогі у Христі браття і сестри!

З глибоким сумом сприйняв звістку про затримання на хабарі колишнього клірика нашої єпархії протоієрея Михайла Олійника, яке мало місце сьогодні у Рівному. В час, коли зовнішній ворог намагається побороти і полонити нашу державу, хабарництво, як вид корупційного діяння, роз’їдає нашу державу зсередини та руйнує її не менше, ніж зброя супротивників. І тому такі дії, особливо від людини, яка поставлена душпастирем, є неприйнятним і неприпустимим, і така людина уподібнюється Іуді Іскаріоту. Бо Іуда за гроші продав Спасителя, а вона за гроші та матеріальні блага зраджує рідну землю та своїх співвітчизників. Відплата таким буде така ж, як і для Іуди – ганьба і вічне осудження.

Бог попереджає, що Сам буде суворо судити тих, хто бере хабарі й чинить беззаконня: «Хабарі беруть у тебе, щоб проливати кров; ти береш ріст і лихву і насильством вимагаєш користь у ближнього твого, а Мене забуто, – говорить Господь Бог. І ось, Я сплеснув руками Моїми за користолюбство твоє, яке виявляється у тебе, і за кровопролиття, що відбувається посеред тебе. Чи устоїть серце твоє, чи будуть тверді руки твої у ті дні, у які буду діяти проти тебе? Я, Господь, сказав і зроблю»(Єзекиїль 22:12-14).

В Євангелії від Матфея Господь наш Ісус Христос застерігає своїх учнів: «Не збирайте собі скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть. Збирайте ж собі скарби на небі, де ні черв, ні тля не точать і де злодії не підкопують і не крадуть, бо де скарб ваш, там буде й серце ваше» (Мф. 6, 19-21). Тож згідно з Господніми словами, першопричиною хабарництва є гріховна прив’язаність людського серця до тлінних і минущих благ світу цього, які людина помилково вважає своїм справжнім скарбом, живучи так, начебто Бога немає. Про це говорить і святий апостол Павло, вбачаючи саме в грошолюбстві корінь усякого зла, включно з віровідступництвом: «А хто бажає збагачуватися‚ впадає у спокусу i в тенета i в багато якi безрозсуднi i шкiдливi похотi, що приводять людей до бiдування i загибелi; бо корiнь усього лихого є срiблолюбство, вiддавшись якому, деякi ухилилися вiд вiри i самi себе вiддали багатьом скорботам. Ти ж, чоловiче Божий, тiкай вiд цього, досягай успiхiв у правдi, побожностi, вiрi, любовi, терпiннi, лагiдностi» (1Тим. 6, 9-11).

Тому прошу Вас, дорогі у Христі браття і сестри, в жодному разі не брати участь у хабарницьких діяннях та викривати тих, хто їх чинять. Хабарників же закликаю до покаяння і виправлення, бо якщо людський закон і не завжди карає злочинців вчасно та належним чином, то Бог, як нелицемірний Суддя, обов’язково достойно відплатить нерозкаяним хабарникам і Його праведного осудження ніхто з них не уникне.

Вірю, що спільними зусиллями, та з Божою допомогою ми зможемо подолати суспільне зло – хабарництво та збудувати міцну і процвітаючу державу.

Іларіон, архієпископ Рівненський і Острозький

16 серпня 2016 року

 


Актуально

На Рівненщині за минулий рік зросли ціни на продукти харчування

Індекс споживчих цін у 2018р. по області становив 109,3%, по Україні – 109,8%. На споживчому …

Залишити коментар