Головна » Новини » Сьогодні Міжнародний день лівші: цікаві факти про ліворуких

Сьогодні Міжнародний день лівші: цікаві факти про ліворуких

Всесвітній день ліворуких вперше почали відзначати 1992 за ініціативою британського Клубу ліворуких, створеного в 1990 році. Цього дня лівші всього світу прагнуть привернути увагу виробників товарів до необхідності враховувати і їхні зручності, влаштовують різноманітні заходи і змагання. Проте головною стурбованістю Клубу ліворуких Великобританії є те, що в багатьох школах країни дітей-лівшей як і раніше прагнуть перевчити до письма правою рукою, що викликає психологічні стреси і знижує успішність учнів.

На Русі до лівші ставилися підозріло. Їм навіть забороняли надавати свідчення в суді. Вважалося, що шульгою був сам диявол. А в радянських школах маленьких дітей, які писали лівою рукою переучували в обов’язковому порядку. Психологи говорять, що всі ці люди володіють сильним характером і потужним творчим потенціалом. На сьогоднішній день в українських школах дозволено писати лівою рукою.

Природа створила нас асиметричними. Наш мозок сам вибирає, яка рука буде домінуючою. Якщо більше розвинена права півкуля мозку, активною стає ліва рука, і навпаки, якщо більше розвинена ліва півкуля, то головною рукою буде права.

Ліворукі – дуже обдаровані люди, які володіють неабиякими здібностями або мають який-небудь яскравий талант.  До прикладу –  Цезар і Наполеон, Олександр Македонський і Карл Великий, Черчилль і Жанна д’Арк, Бісмарк і Фідель Кастро. Серед американських президентів – Джеральд Форд, Білл Клінтон, Джордж Буш-старший і Барак Обама. Лівшами були Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Огюст Роден, Пабло Пікассо, Пітер Пауль Рубенс, Альбрехт Дюрер, Ганс Крістіан Андерсен, Ніколо Паганіні, Вольфганг Амадей Моцарт, Франц Кафка, Фрідріх Ніцше, Сергій Рахманінов, Аристотель, Чарлі Чаплін, Альберт Ейнштейн, Ісаак Ньютон – усі вони були лівшами.

Дослідники з американського Університету Святого Лоуренса виявили, що серед шульг значно більше людей із IQ вищим за 140, аніж серед праворуких людей. Ліворукі люди менш рішучі та більш чутливі до критики. Шульгу простіше розізлити. У більшості ліворуких людей спостерігається дисбаланс у обробці емоцій правою та лівою півкулями. Як результат, у них частіше буває кепський настрій.


Актуально

Обід просто неба: як у Рівному годували малозабезпечених

Обід просто неба – у центрі Рівного годували безхатьків та малозабезпечених людей. У Департаменті соціального …

Залишити коментар