Головна » Новини » На Рівненщині більше 40 дітей перебуває на обліку

На Рівненщині більше 40 дітей перебуває на обліку

На Рівненщині станом на серпень місяць на обліку перебуває 41 дитина, з них: 2  за систематичне самовільне залишення місця проживання (навчання), 38 проживання в сім’ї, де батьки або особи, що їх замінюють,  ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина, яка залишилась без батьківського піклування, переміщена із тимчасово окупованої території або з району проведення АТО. 

За цей тиждень у зв’язку з наданням статусу позбавлених батьківського піклування з обліку СЖО було знято 2 дітей, які взяті на первинний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На облік в складних життєвих обставинах поставлено 2 малолітніх дітей, які проживають в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Проведено профілактичні бесіди з 5 батьками, щодо належного виконання ними батьківських обов’язків стосовно дітей. З метою розгляду звернень громадян, що стосуються виховання та утримання дітей, працівниками відділу обстежено матеріально-побутові умови проживання 5 сімей, про що складено відповідні акти.

З 8 по 12 серпня працівниками відділу правового та соціального захисту дітей розглянуто 4 звернення громадян.  Розглянуто 6 подань навчальних закладів щодо надання службою у справах дітей згоди на відрахування неповнолітніх з числа учнів чи студентів навчальних закладів у зв’язку з їх вступом до вищих навчальних закладів. Підготовлено 2 розпорядження Рівненського міського голови про надання статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 розпорядження про направлення малолітньої дитини у комунальний заклад «Рівненський спеціалізований будинок дитини» Рівненської обласної ради. Розглянуто 4 звернення про надання дозволу органу опіки та піклування на вчинення правочину з майном, яке належить дітям, або в якому діти мають право користування, підготовлено 4 відповідні розпорядження. Працівниками відділу розглянуто 1 адвокатський запит, 1 депутатський запит щодо дітей, захисту їх прав та інтересів.

Службою у справах дітей вживаються заходи щодо захисту прав та інтересів дітей, які переміщені з тимчасово окупованої території чи зони проведення АТО. 8 серпня 2016 року   до управління праці та соціального захисту населення підготовлено та направлено лист щодо взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та отримання відповідної щомісячної адресної допомоги 1 неповнолітньої дитини, яка проживає у м. Рівне з бабусею.

11.08.2016 організовано та проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини при Рівненському міськвиконкомі. На засіданні розглянуто 9 питань, зокрема: 3 звернення громадян щодо визначення способу участі у вихованні дітей того з батьків, хто проживає окремо від дитини, чи усунення перешкод у вихованні дітей;  1  запит суду про надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності чи недоцільності позбавлення батьківських прав, 1 запит суду про надання висновку органу опіки та піклування щодо визначення місця проживання малолітніх дітей з одним із батьків;  1 питання про виконання батьком обов’язків стосовно малолітнього сина; про перегляд чи затвердження індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліках в службі у справах дітей.

Службою у справах дітей вживаються заходи щодо профілактики дитячої бездоглядності і безпритульності. З 8 по 12 серпня працівниками відділу проведено 1 профілактичний рейд «Діти вулиці», під час бездоглядних та безпритульних дітей виявлено не було. За заявами батьків до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради було направлено 4 малолітніх дітей. З батьками проведено профілактично-роз’яснювальну роботу щодо подолання ними складних життєвих обставин та створення умов доля проживання, виховання і розвитку дітей.

У законодавство України щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу внесено ряд змін. Із зазначеними змінами ознайомлено молоду прийомну сім’ю родини Ракульцевих, яка була створена лише у вересні 2015 року. Окрім того, служба у справах дітей підготувала клопотання до державних виконавчих служб Волинської та Сумської областей щодо передачі конфіскованого майна (автомобіля) прийомній сім’ї родини Ракульцевих.

Місто Рівне може пишатися своїми мешканцями, бо серед них є люди, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 73 сім’ї виховує усиновлених дітей, 5 прийомних сімей та 4 дитячі будинки сімейного типу – 38 дітей, під опікою та піклуванням перебуває 211 дітей. Службою у справах дітей впродовж тижня обстежено умови проживання сім’ї, яка виявила бажання усиновити дитину-сироту або позбавлену батьківського піклування. На разі на обліку кандидатів в усиновлювачі у м.Рівному перебуває 11 сімей, які чекають на свою дитину, щоб віддати їй батьківську любов і тепло. Протягом тижня спеціалістами служби у справах дітей обстежено 4 сім’ї опікунів та піклувальників.


Актуально

Письменник-здолбунівчанин написав книгу «Дорослі зненацька»

Один з найвідоміших українських письменників чекає виходу нової книги – через місяць у видавництві Старого …

Залишити коментар