Головна » Новини » На Рівненщині більше 40 дітей перебуває на обліку

На Рівненщині більше 40 дітей перебуває на обліку

На Рівненщині станом на серпень місяць на обліку перебуває 41 дитина, з них: 2  за систематичне самовільне залишення місця проживання (навчання), 38 проживання в сім’ї, де батьки або особи, що їх замінюють,  ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина, яка залишилась без батьківського піклування, переміщена із тимчасово окупованої території або з району проведення АТО. 

За цей тиждень у зв’язку з наданням статусу позбавлених батьківського піклування з обліку СЖО було знято 2 дітей, які взяті на первинний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На облік в складних життєвих обставинах поставлено 2 малолітніх дітей, які проживають в сім’ї, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Проведено профілактичні бесіди з 5 батьками, щодо належного виконання ними батьківських обов’язків стосовно дітей. З метою розгляду звернень громадян, що стосуються виховання та утримання дітей, працівниками відділу обстежено матеріально-побутові умови проживання 5 сімей, про що складено відповідні акти.

З 8 по 12 серпня працівниками відділу правового та соціального захисту дітей розглянуто 4 звернення громадян.  Розглянуто 6 подань навчальних закладів щодо надання службою у справах дітей згоди на відрахування неповнолітніх з числа учнів чи студентів навчальних закладів у зв’язку з їх вступом до вищих навчальних закладів. Підготовлено 2 розпорядження Рівненського міського голови про надання статусу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 1 розпорядження про направлення малолітньої дитини у комунальний заклад «Рівненський спеціалізований будинок дитини» Рівненської обласної ради. Розглянуто 4 звернення про надання дозволу органу опіки та піклування на вчинення правочину з майном, яке належить дітям, або в якому діти мають право користування, підготовлено 4 відповідні розпорядження. Працівниками відділу розглянуто 1 адвокатський запит, 1 депутатський запит щодо дітей, захисту їх прав та інтересів.

Службою у справах дітей вживаються заходи щодо захисту прав та інтересів дітей, які переміщені з тимчасово окупованої території чи зони проведення АТО. 8 серпня 2016 року   до управління праці та соціального захисту населення підготовлено та направлено лист щодо взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та отримання відповідної щомісячної адресної допомоги 1 неповнолітньої дитини, яка проживає у м. Рівне з бабусею.

11.08.2016 організовано та проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини при Рівненському міськвиконкомі. На засіданні розглянуто 9 питань, зокрема: 3 звернення громадян щодо визначення способу участі у вихованні дітей того з батьків, хто проживає окремо від дитини, чи усунення перешкод у вихованні дітей;  1  запит суду про надання висновку органу опіки та піклування щодо доцільності чи недоцільності позбавлення батьківських прав, 1 запит суду про надання висновку органу опіки та піклування щодо визначення місця проживання малолітніх дітей з одним із батьків;  1 питання про виконання батьком обов’язків стосовно малолітнього сина; про перегляд чи затвердження індивідуальних планів дітей, які перебувають на обліках в службі у справах дітей.

Службою у справах дітей вживаються заходи щодо профілактики дитячої бездоглядності і безпритульності. З 8 по 12 серпня працівниками відділу проведено 1 профілактичний рейд «Діти вулиці», під час бездоглядних та безпритульних дітей виявлено не було. За заявами батьків до КЗ «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» Рівненської обласної ради було направлено 4 малолітніх дітей. З батьками проведено профілактично-роз’яснювальну роботу щодо подолання ними складних життєвих обставин та створення умов доля проживання, виховання і розвитку дітей.

У законодавство України щодо створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу внесено ряд змін. Із зазначеними змінами ознайомлено молоду прийомну сім’ю родини Ракульцевих, яка була створена лише у вересні 2015 року. Окрім того, служба у справах дітей підготувала клопотання до державних виконавчих служб Волинської та Сумської областей щодо передачі конфіскованого майна (автомобіля) прийомній сім’ї родини Ракульцевих.

Місто Рівне може пишатися своїми мешканцями, бо серед них є люди, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: 73 сім’ї виховує усиновлених дітей, 5 прийомних сімей та 4 дитячі будинки сімейного типу – 38 дітей, під опікою та піклуванням перебуває 211 дітей. Службою у справах дітей впродовж тижня обстежено умови проживання сім’ї, яка виявила бажання усиновити дитину-сироту або позбавлену батьківського піклування. На разі на обліку кандидатів в усиновлювачі у м.Рівному перебуває 11 сімей, які чекають на свою дитину, щоб віддати їй батьківську любов і тепло. Протягом тижня спеціалістами служби у справах дітей обстежено 4 сім’ї опікунів та піклувальників.


Актуально

На Березнівщині чоловік не сплатив майже 80 тисяч аліментів. Тепер його покарали

На Рівненщині за несплату аліментів чоловіка засудили до суспільно корисних робіт Вперше на Рівненщині злісного …

Залишити коментар