Головна » Новини » Водій пожежної машини оживив потопельницю (ВІДЕО)

Водій пожежної машини оживив потопельницю (ВІДЕО)

dsns-0-01-26-891Непримітний, невеличкий приватний ставок на околиці Млинова мав стати місцем страшної трагедії. За словами господарів глибина в ньому сягає 6-9 метрів.

Сорокап’ятирічний Валерій Тимчук традиційно порався в себе на ділянці, цього разу збирав сіно, а пара односельчан ловила рибу, поєднуючи це з розпиттям алкогольних напоїв.

Валерій Тимчук каже, що спершу почув характерний звук, ніби щось важке та велике впало у воду, а потім чоловік почав кликати на допомогу.

Чому жінка упала в воду, і чому відразу пішла на дно не може відповісти ні її супутник, ні сама потопельниця. Тепер кожна секунда могла коштувати життя. Валерій відразу кинувся на допомогу. Але щоб дістатися пірсу необхідно було оббігти ставок, пробираючись через непролазні кущі з кропивою.

Валерій Тимчук: ” Я скочив в воду, зловив її за коси, витягнув, і побачив, що вона вся вже синя і без ознак життя”.

Невже дорогоцінні секунди було втрачено, але Валерій Тимчук не здавався і не зупинявся, намагаючись повернути потопельницю до життя.

Валерій Тимчук: “Я почав їй робити штучне дихання, але з того переляку, вже і не пам’ятаю, що я їй робив і як, але я її оживив”.

Свідком порятунку стала власниця ставка, сусідка Світлана Гопанчук, яка прибігла до водойми на крики про допомогу.

Вона каже, що Валерій витягнув жінку з води, і вона вже була мертва. Але він її відкачав, хоча вона була у дуже важкому стані, і лікарі швидкої казали, що не знають, чи встигнуть довести її до лікарні”.

Швидка допомога не забарилася. От тільки Валерію Тимчуку довелося вести лікарів майже через усю свою ділянку пішки, адже під’їзду для автомобіля тут немає.

Галина Доманська: “Те що жінка пробула під водою, і була без ознак життя, а ми приїхали, і вона була з ознаками життя – це значить, що допомога була надана кваліфікована, фактично він її оживив.”

Потопельниця залишалася без свідомості, а лікарі кажуть, що вона навіть впала в кому, а тому терміново потребувала негайного транспортування до реанімаційного відділення місцевої лікарні. І це ще стало одним випробування для Валерія Тимчука. Але і тут він не розгубився.

Валерій Тимчук: “Метрів триста швидка не могла доїхати, добре, що в мене був мотоблок з причепом, то я її на нього поклав і повіз до лікарів”.

Вже наступного дня потопельниця не лише прийшла до тями, але й залишила медичний заклад. Щоправда дякувати своєму воскресителю вона не поспішала.

Валерій Тимчук: “Пересікався я з потопельницею, спершу вона втікала, думала, що я з неї якісь кошти буду вимагати, але потім якось подзвонила і подякувала, що я їй врятував життя”.

Насправді своєму другому народженню потопельниця має дякувати дуже великій кількості щасливих збігів обставин. Адже, витягнути бездиханне тіло з води – це лише менша половина справи.

Начальник млинівського райсектору ГУ ДСНС Сергій Демидюк розповідає, що зовсім нещодавно у водоймі у Млинові загинув 27-річний хлопець. Він почав тонути і захлинатися, його витягли, він ще був живий, але йому не надали першу долікарську допомогу, і він через це помер. Теж саме мало статися і з потопельницею, яку врятував Валерій Тимчук.

Навряд чи потопельниця залишилася б живою, якби Валерій Тимчук не мав величезного досвіду в наданні першої долікарської допомоги. Адже, він вже майже двадцять років є водієм пожежного автомобіля місцевої частини державної служби з надзвичайних ситуацій. І хоч на роботі його першочергове завдання – це швидко та безпечно доставити колег на місце події, за період служби на навчаннях Валерій Тимчук до автоматизму відпрацював усі елементи порятунку людини.
Колега рятувальника Начальник ДПРЧ 6 Руслан Кукуруза розповідає, що це перший випадок для Валерія в таких бойових умовах, але не даремно ми всі тренуємось постійно, і тому він все зробив автоматично тому що вчився.

В державній пожежно-рятувальній частині Млинова Валерій Тимчук є старожил. Почав він працювати тут з моменту її появи у 1997 році, тому серед колег він користується безумовним авторитетом, а для молодших – наставником. Колеги Валерія Тимчука пишаються своїм напарником, але упевнені, що так зробив би кожен.

За проявлений героїзм прапорщика служби цивільного захисту Валерія Тимчука було нагороджено відомчим нагрудним знаком Державної служби з надзвичайних ситуацій другого ступеня. Олександр Мрозович, Тетяна Іващук у Ритмі подій.


Актуально

Сьогодні засвітять головну ялинку Рівного

На майдані Незалежності у Рівному працюють комунальники: встановлюють сцену, звукову апаратуру та перевіряють освітлення. Сьогодні …

Залишити коментар