Головна » Новини » В Тернополі скасували безкоштовне харчування для початкових класів

В Тернополі скасували безкоштовне харчування для початкових класів

P1090125-300x225Безкоштовні сніданки для учнів перших-четвертих класів загальноосвітніх шкіл відмінили. Це один із пунктів економії коштів на загальнодержавному рівні. Таким чином, у держбюджеті залишиться понад 715 мільйонів гривень, які раніше витрачали на харчування маленьких школярів, пише Доба.

У Тернополі є 10 тисяч 400 учнів початкової школи. І для забезпечення їх сніданками необхідно було б на цей рік 6 мільйонів 650 тисяч гривень. Натомість, із бюджету виділили тільки 665 тисяч гривень – на харчування дітей соціально-незахищених категорій – сиріт, напівсиріт, із малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів.

– Економічна ситуація в державі скрутна, – каже Ольга Похиляк, начальник управління освіти і науки Тернопільської міської ради. – Харчування дітей перших-четвертих класів відмінили на державному рівні. Освіту фінансують далеко не в повному обсязі. Цього року бюджет особливий, бо держава фінансує тільки загальну середню освіту, а дошкільні навчальні заклади, позашкільні установи і спортивні школи будуть утримувати за кошти місцевого бюджету. Минулого року ми вже змушені були економити, і за рахунок канікул в грудні заощадили 3 мільйони 200 тисяч гривень. Цього року теж доведеться економити. У нас є 10 тисяч 400 учнів початкової школи, і на забезпечення їх сніданками треба додатково 6 мільйонів 650 тисяч на рік. Якщо б ми взяли такі кошти на харчування, то нам не вистачило б на зарплату освітянам. Якщо у місцевий бюджет буде надходити більше коштів, то можливо, на перспективу харчування і відновлять, але наразі ми зможемо харчувати категорії тільки соціально-незахищені – дітей-сиріт, напівсиріт, з багатодітних сімей, інвалідів.

У кожній школі, за словами Ольги Похиляк, є 15-20 дітей-пільговиків, але їхня кількість постійно коливається. Щоб безкоштовно харчуватися, вони повинні надати відповідні довідки. Начальник міського управління освіти також зазначила, що у вартість обідів для цієї категорії дітей планують закласти не 4 гривні, як це було до цього часу, а 8 гривень. Для усіх інших школярів, які виявлять бажання харчуватися зранку в школі, сніданок коштуватиме не більше 6 гривень.


Актуально

МОН продовжило прийом вступників у заклади профосвіти до 1 жовтня

Міністерство освіти і науки подовжило термін прийому документів на вступ до закладів професійної освіти до …

Залишити коментар