Головна » Новини » США і ЄС домовились продовжити тиск на Росію

США і ЄС домовились продовжити тиск на Росію

54Сполучені Штати і Європейський Союз засуджують ескалацію конфлікту на Сході України з боку проросійських бойовиків та мають намір продовжувати тиск на Росію через невиконання нею Мінських домовленостей.

Про це заявили Державний секретар США Джон Керрі та Високий представник ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки Федеріка Могеріні під час спільного брифінгу в Вашингтоні в середу, передає Укрінформу.

«Сьогодні ми розглянули тривожну ситуацію в Україні, де ми продовжимо тиснути на Росію щодо виконання Мінських угод, які вона підписала, по яких проводилися переговори, та які вона пообіцяла виконувати», – зазначив Керрі. При цьому він назвав Мінські домовленості “дуже важливими для здатності відновити повний суверенітет, спокій і стабільність”.

Глава Держдепу висловив особливу стурбованість тим, що підтримувані Росією сепаратисти розвернули повномасштабні атаки в районі міста Дебальцеве у “очевидній спробі отримати контроль над ключовим залізничним вузлом”. Він підкреслив, що це є кричущим порушенням угоди про припинення вогню від 19 вересня.

Керрі наголосив, що Вашингтон продовжить рішуче підтримувати територіальну цілісність України. “Ми засуджуємо всі дії, спрямовані на підрив суверенітету України й на те, щоб отримати якусь перевагу після припинення вогню”, – заявив глава держдепу.

Фредеріка Могеріні, зі свого боку, наголосила, що рішення ЄС про подальшу долю санкцій проти Росії “грунтуватиметься на умові повного виконання Мінських угод”. Представник Євросоюзу підкреслила, що це питання зараз перебуває в руках самих росіян та закликала їх виконати власні зобов’язання.


Актуально

За “Літопис Березнівщини” авторка отримала престижну премію

Голова обласної ради Олександр Данильчук вручив цьогорічну премію в галузі охорони культурної спадщини директору Березнівського …

Залишити коментар