Головна » Новини » Культура » Сьогодні у Рівному зустрінуть ікону святої праведної Анни

Сьогодні у Рівному зустрінуть ікону святої праведної Анни

У Рівному віряни зустрінуть ікону святої праведної Анни, пише ОГО.

20 січня, на другий день Хрещення Господнього, о 16 годині біля Воскресенського кафедрального собору в місті Рівне відбудеться зустріч ікони святої праведної Анни.

Ікона привезена з Скита св. прав. Анни, що знаходиться на Святій Горі Афон в подарунок сестрам Скита св. прав. Анни що в селі Онишківці Рівненської області.

ДОВІДКА

Свята Анна, матір Богородиці — мати Діви Марії, від якої народився Ісус Христос. Була донькою священника Маттана, племені Юди. Дружина Святого Йоакима.

Анна відзначалася побожністю і милосердям до вбогих. Вона була бездітною, що вважалося ганьбою між людьми. Разом зі своїм побожним чоловіком Йоакимом вона наполегливо просила Бога у молитвах про потомство. У протоєвангелїї мовиться, що одного дня явився їй ангел Господній, який приніс радісну вістку від Бога: її молитва вислухана. Щаслива Анна відразу поспішила до Єрусалима, щоб скласти Богові свою сердечну подяку. Там вона зустрілася зі своїм чоловіком, який також мав вістку від Божого ангела.

Щасливий для них день сповнення Божої обітниці настав 21 вересня. Праведне подружжя тримало на руках дитя, яким обдарував їх Господь після довголітнього чекання. Була це Марія, Матір Ісуса Христа.

Анна упокоїлася у Господі ще перед Благовіщенням. У цей празник Свята Церква закликає нас оспівувати Христа Господа, що переставив Анну із земного життя до безконечної слави, бо вона «Мати Богородиці і Вседіви».


Актуально

МОН продовжило прийом вступників у заклади профосвіти до 1 жовтня

Міністерство освіти і науки подовжило термін прийому документів на вступ до закладів професійної освіти до …

Залишити коментар