Головна » Новини » Металургійний гігант ArcelorMittal йде з Росії

Металургійний гігант ArcelorMittal йде з Росії

1563816Слідом за американською металургійною компанією Alcoa російських активів позбувається ArcelorMittal Лакшмі Міттала.

Найбільша металургійна компанія світу ArcelorMittal йде з вугільних активів у Росії. ВАТ Вугільна компанія Північний Кузбас переходить до московського ТОВ Національна паливна компанія (НТК), пише Корреспондент.

 НТК отримала схвалення служби на придбання 100% акцій нідерландської Kuzbass Holdings BV, яка володіє 98,64% Північного Кузбасу, і на управління активами кузбасівської групи. Нові акціонери Північного Кузбасу змінять раду директорів на позачергових зборах 30 березня, повідомляє ВАТ.

ArcelorMittal викупила вугільні активи в 2008 році у Северстали Олексія Мордашова за $720 млн. Коментуючи угоду своєї компанії, індійський мільярдер Лакшмі Міттал казав, що вона “підвищить самозабезпеченість компанії вугіллям з 10% до 15%” і дозволить закріпитися на російському ринку. Але розвивати кузбаські активи ArcelorMittal не стала, і видобуток на них скоротився з 3 млн тонн майже втричі.

Лакшмі Міттал ще в жовтні говорив у кулуарах конференції WorldSteel в Москві, що компанія не має наміру продавати вугільний бізнес в РФ. Минулого тижня в ArcelorMittal на запит не відповіли, пише видання. Водночас гендиректор НТК Валерій Неснов підтвердив домовленість з ArcelorMittal, додавши, що угода може бути закрита цього тижня.

Вугілля з Північного Кузбасу в основному йшло на український меткомбінат ArcelorMittal Кривий Ріг. Але з 2011 року обсяги поставок на комбінат стали знижуватися, говорить джерело, знайоме з ситуацією: компанія знайшла більш вигідних постачальників. Співрозмовник видання в одній з великих компаній Кузбасу каже, що ArcelorMittal стала шукати покупців на вугільні активи близько півтора років тому, але “пошуки активізувалися після історії з Кримом”.

Це не перший приклад відмови іноземців від металургійних активів в Росії на тлі конфлікту навколо України. Наприкінці листопада 2014 року стало відомо, що один з лідерів алюмінієвої галузі американська Alcoa продає завод у Ростовській області.


Актуально

Водій, перед яким обвалився міст у Генуї, розповів деталі трагедії

Один з водіїв, який уник падіння з генуезького мосту, що обвалився у вівторок, розповів журналістам …

Залишити коментар