Головна » Новини » В Іраку планують збільшити об’єми видобутку нафти

В Іраку планують збільшити об’єми видобутку нафти

middle_f9b13599f20d2a52394fa03d0cd79cdcРівень видобутку нафти в Іраку в поточному році досягне історичного максимуму і складе 4 млн барелів на день.

З відповідною прогнозом виступив міністр нафти республіки Адель Абдель Махді, передає Укрінформ.

“Ескпорт нафти в минулому місяці склав близько 3 млн барелів на добу. Після нещодавньої угоди з іракським Курдистаном, виробництво досягне 4 млн барелів на день впродовж нинішнього року”, – заявив Махді, підкресливши, що це значення є для його країни історичним максимумом.
За його словами, “Ірак докладає до цього великих зусиль і вкладає великі кошти, щоб досягти цієї мети”.

Міністр також зазначив, що збільшення обсягу видобутку чорного золота “допоможе державі компенсувати зниження цін на сировину”. На даний момент, як вказав Махді «міністерство нафти запропонувало верстати бюджет, виходячи з ціни 60 доларів за барель». За словами глави відомства, «ціни на нафту поступово почнуть рости, починаючи з другого кварталу поточного року», однак «не зможуть повернутися до показників минулих років».

Нагадаємо: у грудні минулого року центральна влада Іраку та представники автономного Іракського Курдистану прийшли до остаточної угоди по ряду спірних питань, у тому числі по експорту нафти.

Сторони домовилися, що Ербіль (столиця курдської автономії) буде експортувати 300 тис. барелів нафти в день з Кіркука, населеного переважно курдами, однак офіційно не входить до Іракський Курдистан. Ця кількість буде приплюсувати до 150 тис. баррелям, які доставляються в турецький порт Джейхан. Поставки будуть здійснюватися під контролем іракської держкорпорації.


Актуально

Водій, перед яким обвалився міст у Генуї, розповів деталі трагедії

Один з водіїв, який уник падіння з генуезького мосту, що обвалився у вівторок, розповів журналістам …

Залишити коментар