Головна » Новини » Рівненський регіональний Форум “Органічна Україна” приймав НУВГП

Рівненський регіональний Форум “Органічна Україна” приймав НУВГП

11216В університеті відбувся  непересічний та масштабний захід всеукраїнського значення: Рівненський регіональний Форум “Органічна Україна 2016”. Повідомляють у сектор зв’язків з громадськістю НУВГП.

Подібний захід у галузі органічного виробництва відбувся вперше в Україні  і  вперше у нашому закладі.

Організатор проекту –  Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), а галузевий партнер – громадська спілка “Органічна Україна».

Розпочався Форум пленарним засіданням,  де із вступними словами виступили  заступник директора департаменту  продовольства  Володимир Пугачов, заступник голови  РОДА  Ігор Тимошенко,  виконуюча обов’язки  керівника агробізнесу ЄБРР Вікторія Зінчук,  аташе з фінансових питань Посольства  Сполучених Штатів Америки  Грегорі Брайан Сіл.

Свої презентації  щодо органічного виробництва та органічної сертифікації представили Олена Березовська з ГО «Органічна Україна» та Ольга Шевцова  із сертифікаційної компанії «Органік Стандарт».

У свою чергу Катерина Рігг  розповіла про консультаційну програму  ЄБРР, Анатолій Кравченко – координатор сільськогосподарських орних культур швейцарсько-українського проекту «Розвиток органічного ринку в Україні» – говорив  про швейцарську підтримку  у розвитку органічного ринку в Україні. А про потенціал експорту українських органічних продуктів учасники Форуму дізналися від Ксенії Гладченко з «QueS».

Після невеличкої кави-брейк, де гості заходу куштували смаколики та каву від «Чорної королеви», учасники Форуму  ближче познайомитися з виробниками органічної продукції, представлену у холі,побачили  її та деяку навіть спробували. Зокрема, тверді сири від Рівненської “Агропереробки” та насичений  чорничний  смузі  від  ВАТ “Рівнехолод”. Представляли тут свою продукцію  і “Любисток”,  “РіттерБіо”, “Терлич”, “Мінераліс”.

Найбільше вразила присутніх виставкова вітрина ФГ Соломія, на якій була широко представлена органічна молочна, зернова та рослинна продукція.

Продовжився  Форум  роботою учасників за круглими столами, де вони обговорили переробку органічної продукції та її вихід на ринки, повний цикл виробництва, переробки та збуту органічних ягід, трав та спецій. А ще почули  про розвиток органічного садівництва , особливості застосування добрив та відтворення родючості ґрунтів  в органічному землеробстві та диверсифікацію культур на органічній фермі за німецьким досвідом.

Тож сподіваємося,  участь у Форумі справді дасть практичні кроки для виходу на експортні ринки місцевим виробникам  органічної сільськогосподарської продукції  і можливість налагодження ефективної співпраці з країнами Євросоюзу у цьому контексті.


Актуально

Рівненщина сьогодні відзначає День поля

Інноваційні технології, застосування мікро- та біодобрив, адаптація до змін клімату. Ці та інші питання обговорювали …

Залишити коментар