Головна » Новини » Економіка » За погані оцінки прийдеться платити

За погані оцінки прийдеться платити

30854_1Парламентський комітет з питань науки і освіти готує нову модель фінансування вищої освіти.

Про це, як повідомили «Коментарям» у прес-службі фракції партії «Блок Петра Порошенка» поінформував перший заступник голови комітету, народний депутат від «БПП» Олександр Співаковський.
«Наша мета – змінити поведінку головних суб´єктів навчального процесу – студента вищого навчального закладу і Міністерства освіти. Ми плануємо ввести персоніфіковану систему отримання коштів, в якій студент отримає доступ до різних фінансових ресурсів свого навчання. Якщо студент погано здасть сесію, він перейде з фонду, в який йому не треба повертати кошти, фонди, в які треба повертати кошти», – повідомив народний депутат.
Нова модель фінансування вищої освіти, за словами депутата, передбачає створення трьох фондів, з яких буде фінансуватися навчання студентів: бюджетний фонд, кредитний банківський фонд з погашенням відсотків державою, кредитний банківський фонд з погашенням відсотків самим студентом.
«Вартість людини буде визначатися його поведінкою, а не стратегією. Коли ми змінимо мотивацію, ми змінимо поведінку. Нова поведінка суб´єктів освітнього простору створить нову вартість людського капіталу. Це те, чого чекає суспільство і держава від системи освіти України», – заявив Співаковський.
За словами народного депутата, в результаті проведення реформи, університет буде видавати диплом про ступінь освіти, а не про кваліфікацію.
«Це означає, що університет не буде давати випускникам право на здійснення професійної діяльності. В дипломах буде написано: магістр або бакалавр в галузі. А ліцензію на професійну діяльність студент, після одержання диплома, буде отримувати окремо. Таким чином ми розділимо освітній рівень та професійний».

Актуально

Пожежа у Дубенському районі (ФОТО)

13 серпня горіла господарча будівля у с. Рачин, Дубенського району. Пожежу ліквідували дубенські рятівники. Вогонь …

Залишити коментар