Головна » Новини » Економіка » Ринок пелет щороку стає все важливішим сектором економіки

Ринок пелет щороку стає все важливішим сектором економіки

Швидкими темпами росте виробництво і споживання енергії, яка походить з біомаси, а це в свою чергу дає великий потенціал для розвитку. Таку оцінку дали спеціалісти Європейської біоенергетичної асоціації (AEBIOM) в своєму  черговому звіті. Європа перевищує за цим показником всі інші країни світу в чотири рази.  
Європейський ринок в 2013 році спожив 19 мільйонів тон пелет для теплопостачання і енергетичних підприємств. Є перспектива росту цих показників, адже обидва сектори споживання пелет мають тенденцію розвитку. Європа суттєво випереджує Сполучені Штати Америки та Канаду, де виробництво пелет росте, але їхня кількість суттєво менша європейської. За 2013 рік Канада та США виробили відповідно 3,2 та 4,5 мільйонів тон пелет.
Цей європейський сектор мав дуже різкий розвиток і буде й далі рости. В 2013 році виробництво пелет в Європі склало 12,2 мільйони тон. Відбувається значний імпорт з Північної Америки (Канада і США).
Звіт AEBIOM показує, що кінцеве споживання теплової енергії та електроенергії з біомаси і транспортного біопалива виросло до 102 мільйонів тон умовного палива (перевідна одиниця енергетичного потенціалу – метрична тона нафти має теплотворну здатність 10 тисяч ккал/кг).
Відбувається перевищення планованих показників використання біомаси на 9% від тих планів, які передбачали європейські уряди.
3.jpg
Цей сектор має значний вплив на економіку. Ринок біомаси дає роботу близько 490 тисячам європейців.

Актуально

У Дубенському районі смертельна ДТП за участі мотоцикліста

17 серпня, близько 20 години на автодорозі «Київ-Чоп» у селі Тараканів водій мотоцикла зіткнувся із …

Залишити коментар