Головна » Новини » Економіка » Використання енергії вітру у Великобританії та Німеччині побило рекорди

Використання енергії вітру у Великобританії та Німеччині побило рекорди

5«Традиція» початку нового року – підсумок результатів року, що минає. І оголошення результатів у сфері відновлювальної енергетики – не виняток. Окрім Данії, яка нещодавно встановила новий європейський рекорд з використання енергії вітру, втішними підсумками у цьому напрямку також поділилися дві інші країни – Великобританія та Німеччина, пише ecotown.com.ua. 
Так, наприклад, торговельна асоціація Великобританії RenewableUK, враховуючи офіційну статистику, виявила, що у 2014 році виробленої  в країні «енергії вітру» було достатньо для покриття енергетичних потреб більш ніж 25% домогосподарств Британії, що на 15% більше у порівнянні з аналогічним показником 2013 року.
Таким чином «вітрова енергія» складає 9,3% від загального об’єму електроенергії Великобританії у 2014 році, що на 1,5% більше у порівнянні з 2013 роком.
Що стосується Німеччини, то вона «перевершила себе» у грудні 2014 року, коли на території країни було вироблено рекордний об’єм електроенергії за допомогою вітру – 8,9 терават-годин. Німецькі аналітики зазначають, що у 2015 році цей рекорд буде перевищено, коли запрацюють нові вітрові генератори, розташовані на морському узбережжі.
Грудень виявився «врожайним» місяцем не лише для Німеччини, але й Шотландії, коли «сила вітру» виробила достатню кількість енергії, щоб забезпечити електрикою 98% домогосподарств країни. Показник дійсно вражає! А все завдяки тому, що грудень 2014 року запам’ятався досить вітряною погодою.
«Щедрість» природи надихнула шотландців до нових більш амбіційних планів – уряд країни планує на 100% покривати свої енергетичні потреби за допомогою відновлювальних джерел енергії. Крім того, шотландці розглядають можливість експорту «звичайної» (невідновлювальної) енергії  до сусідніх країн. Як би «казково» це не виглядало, проте нові дані консалтингової компанії DNV-GL показали, що до 2030 року Шотландія цілком може звільнитися від потреб у традиційних видах палива (газ, вугілля), за умови, що країна й надалі продовжуватиме розвиток у напрямку відновлювальних джерел енергії.

Актуально

У Дубенському районі смертельна ДТП за участі мотоцикліста

17 серпня, близько 20 години на автодорозі «Київ-Чоп» у селі Тараканів водій мотоцикла зіткнувся із …

Залишити коментар