Головна » Відео новини » У Рівному встановлюють будинкові лічильники газу

У Рівному встановлюють будинкові лічильники газу

“Рівнегаз” планує безкоштовно обладнати будинковими лічильниками газу близько 300 багатоквартирних будинків по області із них 229 у місті Рівне.  Для цього в інвестиційних програмах газового підприємства передбачено майже 10, 5 мільйонів гривень

 Віктор Осницький, перший заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Рівнегаз»

 “Згідно з даним законом призначено три джерела фінансування. Це перш за все кошти газорозподільчих компаній, у даному випадку це кошти ПАТ “Рівнегаз”, кошти бюджетних, і інші надходження які не забороняються законом. Усі знають, що коштів завжди не вистачає, тому на протязі усі з 2012 року фінансування даної програми по даному закону відбувалося за рахунок тарифних коштів” 

 Пан Осинський наголошує,  що безкоштовні будинкові лічильники газу отримають споживачі багатоповерхівок, які використовують газ для приготування їжі. Такі прилади обліку газу дозволять заощадити і час і гроші. Тобто, кожен споживач, який проживає у багатоповерхівці з таким лічильником, буде сплачувати за реально спожитий газ.

 Віктор Осницький, перший заступник голови правління з обліку газу ПАТ «Рівнегаз»

“Спожитий газ розприділяється між абонентами відповідності пропорційно до кількості зареєстрованих людей у квартирі”

Якщо мешканець уже має індивідуальний лічильник, то він і надалі платитиме за показаннями свого приладу обліку. Окрім того, споживач, який не хоче користуватися загальним лічильником, має право встановити індивідуальний прилад. Він може зробити це власним коштом, звернувшись до спеціалізованих організацій . Адже безкоштовні  індивідуальні  газові лічильники рівнегаз, встановлюватиме  лише тим споживачам, у багатоповерхівках яких такими лічильниками обладнано 90 % квартир. Зараз “Рівнегаз” тільки готує багатоповерхівки до обладнання будинковими лічильниками газу .

Олександр Ганжа, головний інженер ПАТ «Рівнегаз» 

“Наразі ми встановлюємо лише заготовки. Тобто самі шкафчики, чи ящички, як образно назвати без лічильників. Тому хочу звернутися до усіх споживачів, до голів ОСББ про те що це є виконання закону”

 Після того, як Рівнегаз почав встановлювати заготовки, мешканці деяких будинків були проти таких лічильників. Люди вважали, що даний прилад приведе до несправедливості, і їм доведеться платити ще й за сусідів. Проте після приїзду головного інженера, який роз’яснив мешканцям, для чого насправді встановлюються лічильники, люди погодилися.  Адже встановлення обліку блакитного палива, вимагає закон, тому якщо будинок відмовиться встановлювати даний прилад, є можливість що будинок відключать від газопостачання.

 Олександр Ганжа, головний інженер ПАТ «Рівнегаз» 

“Тому що закон говорить, чітко, що у разі відмови від приладу газу будинок підлягає відключенню”

 Загалом на Рівненщині більше 30 тисяч споживачів, які не мають приладів обліку газу Більшість із них користується лише газовими плитами. Враховуючи те, що середня вартість встановлення індивідуального приладу обліку становить 2,5 тис. грн, то для забезпечення цієї кількості споживачів індивідуальними лічильниками, потрібно майже 60 млн.грн. І якщо спрямувати виділені державою майже 10,5 млн грн на встановлення індивідуальних приладів обліку, то вдасться забезпечити облік газу лише у 4,1 тис споживачів.

Нагадаємо, що відповідно до Закону України “Про забезпечення комерційного обліку природного газу”, до 2018 року всі житлові приміщення мають споживати газ лише за приладами обліку.

Ярослава Зятик, Ілона Якимюк, У ритмі подій


Актуально

У Рівненському центрі зайнятості влаштували ярмарок робочих вакансій

Ярмарок робочих вакансій для усіх шукачів роботи. У Рівненському міському центрі зайнятості спільно з домовою службою відбувся форум …

Залишити коментар