Головна » Новини » Культура » У Рівному сьогодні запалили 30 лампадок

У Рівному сьогодні запалили 30 лампадок

Щоб вшанувати героїв і жертв Чорнобиля біля пам’ятного знаку ЧАЕС зібралося кількасот людей. Серед присутніх були учасники ліквідації аварії на атомній станції та небайдужі рівняни. На початку вшанування священники відслужили молебень.

Президент асоціації ліквідаторів ЧАЕС Георгій Хмиль розповів, за 30 років слово “Чорнобиль” стало візитною карткою України. Хоча для ліквідаторі та евакуаторів ЧАЕС – це не візитівка.

 Георгій Хмиль, Президент асоціації ліквідаторів ЧАЕС 

“Це шматок нашого серця… Це шматок величезний нашого життя і до самого кінця він буде з нами. Ви знаєте ламалася техніка, ламалося залізяччя. Величезні могильники стояли з техніки. Польська техніка ламалася, а люди витримували. Зараз перед вами стоять люди, які витримали, той вогонь Чорнобильський , і зараз вони ще є”

 Пан Георгій додав, ми і зараз продовжуємо воювати і витримувати вогонь, адже новітня історії створює нових героїв.

Георгій Хмиль, Президент асоціації ліквідаторів ЧАЕС 

“Нажаль, ми і зараз продовжуємо воювати. Кажу чому, гинуть чиїсь сини, гинуть батьки, гинуть чоловіки. Це страшно коли йде війна. Але забути слово “Чорнобиль” і забути тих людей, які дали змогу жити і народжувати нове покоління, ми ліквідатори, ми чорнобильці не дамо. Доки ми живі, доки ми є,  ми будемо нагадувати про себе”

Закінчилась панахида покладанням квітів до ікони, написаної на честь ліквідаторів ЧАЕС.

Додамо, що сьогодні в Україні чисельність постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи становить близько 4,5 % населення, з них 210 тис. – ліквідатори аварії, 1 млн 751 тис осіб – потерпілі від аварії.


Актуально

Рівненщина отримала вакцини проти ХІБ інфекцій

Сьогодні, вперше у поточному році, Рівненська область отримала вакцину проти ХІБ інфекції. Всього надійшло 27950 …

Залишити коментар