Головна » Новини » Литва хоче відмовитись на рік від трансляції двох російських телеканалів

Литва хоче відмовитись на рік від трансляції двох російських телеканалів

1399206469-3835-televizor-rusbasevcПро це заявив голова литовської Комісії з телебачення і радіомовлення (КТРМ) Едмундас Вайтекунас.

«Тимчасове зупинення отельних програм тривала три місяці. Тепер буде зупинення всього каналу, оскільки є повторні порушення, це, я вважаю, має бути на довший термін. Висловлю свою особисту думку – на два роки, можливо, і довший термін. Я думаю, що до року», – сказав голова комісії, передає УНІАН з посиланням на Delfi.

Цього тижня КТРМ продовжить розгляд питання про повне зупинення трансляцій двохтелеканалів, а також обмеження показу частини програм телеканалу Ren TV Baltic (Lietuva), який порушив закон. У комісії виникли підозри в тому, що поширювана в цих програмах інформація розпалювала ворожнечу, не дотримувались принципи журналістської етики, оскільки інформація надавалася тенденційно, бездоказово, глядача намагалися налаштувати в певному ключі, можливо для розпалювання війни чи розбрату.

Рішення про терміни комісія ухвалить після того, як буде реалізовано всі чотири умови: встановлено повторне порушення, буде представлено висновок інспектора із журналістської етики, пройдуть обов`язкові переговори з самими трансляторами, про порушення буде інформовано Єврокомісію.

Голова литовської комісії відзначив, що обов`язкові переговори з транслятором, швидше за все, пройдуть у письмовій формі.

«Нашою вимогою буде визнати, що поширювана інформація була тенденційною, такою, що розпалює ворожнечу і таке інше, як встановлено у висновках – щоб це спростування було обнародуване. Якщо переговорів не буде, тоді ми ухвалимо рішення, і все», – сказав Вайтекунас.


Актуально

За “Літопис Березнівщини” авторка отримала престижну премію

Голова обласної ради Олександр Данильчук вручив цьогорічну премію в галузі охорони культурної спадщини директору Березнівського …

Залишити коментар