Головна » Новини » Ісландія може відмовитися від вступу в Євросоюз

Ісландія може відмовитися від вступу в Євросоюз

скачанные файлы (4)В Ісландії лідер партії консерваторів, яка перемогла на парламентських виборах, Б’ярні Бенедиктссон оголосив про зміну курсу країни.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на DW.

“Ми пропонуємо інший шлях, шлях до економічного зростання, соціальних гарантій та більшої кількості робочих місць”, – зазначив Бенедиктссон.

Зокрема, його партія планує знизити податки та підвищити соціальні стандарти для 320 тисяч жителів острова.

Окрім того, за даними DPA, Бенедиктссон планує припинити переговори про вступ до ЄС, які почав попередній уряд. Найважливішою причиною для цього він називає кращі економічні шанси, які постають перед Ісландією без членства в ЄС. Перемовини Рейк’явіка з Брюсселем останнім часом майже не просувалися, передусім через важливе для Ісландії питання риболовецької політики.

Як повідомлялося, за підсумками парламентських виборів в Ісландії, що пройшли 27 грудня, перtмогу здобули консерватори, отримавши 26,7% голосів. Ліберальна партія здобула 24,4%. Явка на вибори становила понад 83%. Обидві політсили-переможниці оголосили про готовність співпрацювати. Разом вони можуть отримати абсолютну більшість голосів у парламенті, зайнявши 38 депутатських місць із 63, а Б’ярні Бенедиктссон має високі шанси стати прем’єр-міністром країни.


Актуально

Пожежа у Дубенському районі (ФОТО)

13 серпня горіла господарча будівля у с. Рачин, Дубенського району. Пожежу ліквідували дубенські рятівники. Вогонь …

Залишити коментар