Головна » Новини » Економіка » Європейські техстандарти в Україні будуть з 2016 року

Європейські техстандарти в Україні будуть з 2016 року

imagesПочинаючи з 1 січня 2016 року європейські та міжнародні технічні стандарти (нормативні документи) будуть використовувати на території України замість існуючих національних техстандартів.

Відповідне рішення затверджене наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі, повідомляє Українська правда.

Зміни введуть згідно до Угоди про асоціацію, ратифікованою Верховною Радою 16 вересня 2014 року, нагадує міністерство.

Як відомо, Україна, Росія та ЄС досягли домовленості про те, що виконання економічної частини Угоди буде відкладене до 2016 року. Адаптація техстандартів є частиною «відкладених» положень угоди. Однак, за наказом міністерства, підготовка до виконання економічної частини має провадитися вже зараз.

Згідно з наказом, департамент технічного регулювання і метрології має опублікувати на офіційному сайті відомства перелік змін у національних технічних стандартах.

Водночас, національний орган стандартизації «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» протягом 2015 року зобов’язаний деталізувати актуальні зміни технічних стандартів і надати всю доступну інформацію виробникам, учасникам ринку, експортерам та іншим суб’єктам господарювання.

Адаптація європейських техстандартів має полегшити вихід на європейський ринок українських виробників.

Рішення МЕРТ стосується лише виробництва нехарчової продукції. Для виробників харчової (в тому числі сільськогосподарської) продукції діють інші нормативні документи – фітосанітарні стандарти.


Актуально

Родина просить небайдужих людей допомогти молодій мамі побороти рак! (ФОТО)

Із проханням допомогти  своїй кузині вилікуватися від онкологічної хвороби звернувся до усіх небайдужих людей Maksim Fisianchuk: Перш …

Залишити коментар