Головна » Новини » Християнську церкву побудують у Туреччині

Християнську церкву побудують у Туреччині

middle_619167abab83dfffe7486f64bac0e621Уряд Туреччини схвалив план будівництва першого в цій країні християнського храму від часу кінця Османської імперії 1923 року.

Храм для громади християнської Сирійської церкви збудують на околиці найбільшого міста Стамбула у кварталі Єшилкей, повідомляє УНІАН з посиланням на “Радіо Свобода“.

“Будівництво почнеться в найближчі місяці. До цих пір в сучасній Туреччині християнські церкви лише реставрувалися або знову відкривалися для публічного доступу”, – сказав після зустрічі з релігійними лідерами прем’єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу.

Досі за останні понад 90 років у Туреччині не видавали дозволів на будівництво нових церковних споруд для християн.

Туреччина, населення на території якої колись було переважно християнським, нині на 99 відсотків мусульманська країна, хоча як держава є світською. Її уряд, що походить із поміркованих ісламістських кіл, останнім часом іде на розширення прав меншин, зокрема, й релігійних, у намаганні наблизитися до вступу до Європейського союзу.

Релігійні меншини в Туреччині мають право сповідувати свою віру, але зазнають низки обмежень, як-то, наприклад, на підготовку власних священиків для православних чи на працевлаштування іноземних священиків.

Останнім часом у Туреччині зросло число християн кількох так званих Сирійських церков за рахунок біженців від боїв в Іраку й Сирії.


Актуально

На День Незалежності для рівнян працюватимуть фонтани

У центрі Рівного на бульварі Незалежності фонтани працюватимуть  23, 24, 25, 26, 28 серпня. У …

Залишити коментар