Головна » Новини » Кримінал » Пожежа на Словацького: помста чи спроба замести сліди?

Пожежа на Словацького: помста чи спроба замести сліди?

Уночі 21 лютого у Рівному на вулиці Словацького, в будiвлі, яка належить обласній раді і перебуває на балансі КП «Рівнепаливо», спалахнула пожежа. У приміщенні розташовані офіси кількох громадських організацій. Попередня причина пожежі – підпал. 

1

За фактом умисного пошкодження майна шляхом підпалу поліцейські відкрили кримінальне провадження за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України. Одна з версій, що підпал могли вчинити через участь  представників громадських організацій у атестаційних комісіях, які проводять співбесіди з працівниками поліції.

Однак, є ще версія щодо того, що дехто просто «поклав око» не так на двоповерхове приміщення КП «Рівнепаливо» в центрі міста, як на земельну ділянку, яку можна продати під забудову.

Справа в тому, що КП «Рівнепаливо» за попереднього голови обласної ради Михайла Кирилова було доведено до банкрутства, а майно підприємства – виставлено на торги. А це – склади, офісні приміщення, транспортні засоби, під’їзні шляхи не тільки у місті, а й у області. Нині вже щось продано, щось списано, і лишилась лише частина майна. До того ж, уся документація, яка стосується діяльності ліквідаційної комісії КП «Рівнепаливо» знаходилася саме у приміщенні, де й відбулася пожежа.

За словами начальника відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарау Рівненскої обласної ради Юрія Нілабовича, що згідно статті 10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» одними з істотних умов договорів оренди є страхування орендарем взятого ним в оренду майна та зобов’язання щодо забезпечення пожежної безпеки орендованого майна. Але, як виявилося, орендоване майно не було застраховане. Окрім того, за тодішнього голови обласної ради – Михайла Кирилова, який зараз очолює постійну комісію облради з економічних питань та комунальної власності облради – не було проведено й оцінки всього майна обласної територіальної громади та, відповідно, його не застраховано. А з деякими організаціями взагалі відсутні договори оренди. Юрій Нілабович також зазначив, що зараз у облраді з’ясовують це питання, аби встановити, чи було тут службове недбальство або злісний умисел.


Актуально

За “Літопис Березнівщини” авторка отримала престижну премію

Голова обласної ради Олександр Данильчук вручив цьогорічну премію в галузі охорони культурної спадщини директору Березнівського …

Залишити коментар