Головна » Новини » Культура » Археологи назвали причину зникнення цивілізації на острові Пасхи

Археологи назвали причину зникнення цивілізації на острові Пасхи

Археологи з університету Бінггемтона вивчили обсидіанові списи загадкової цивілізації острова Пасхи і дійшли висновку, що вона навряд чи зникла в результаті військового конфлікту, повідомляє The Antiquity.

апп

“Практично будь-яку річ можна використовувати як спис, і майже будь-який предмет може стати знаряддям вбивства. Але коли ви ведете війну, то ваша зброя має відповідати певним критеріям: справжня зброя завжди пристосована для вирішення одного задання – убити супротивника. Списами “мата’а” з острова Пасхи можна легко поранити людину, але не вбити її”, – заявив археолог Карл Ліпо.
Як показав аналіз, “мата’а” (списи) за своїми тактико-технічними характеристиками сильно поступалися навіть найпримітивнішим кам’яним інструментам, так як вони просто не були пристосовані для максимально ефективного вбивства супротивника.
На думку учених, “мата’а” були не бойовими списами, а знаряддями праці для обробітку землі і одним з інструментів для нанесення татуювань чи обробки їжі. Таке пояснення добре вкладається в те, що ці обсидіанові наконечники учені знаходять фактично по всій території острова.
Археологи впевнені, що жителі острова Пасхи не вели воєн, а зникли з вичерпанням ресурсів і прибуттям перших європейців.
Раніше повідомлялося про те, що в Норвегії на півострові Орланн археологи виявили поселення, вік якого майже 1500 років.
Острів Пасхи – одне з найзагадковіших місць на Землі. Два тисячоліття тому на ньому існувала цивілізація полінезійців, яка залишила після себе численні сліди у вигляді гігантських бовванів-моаї, які, як сьогодні вважають учені, є обожнювані полінезійцями фігури предків і родичів древніх жителів острова.
п
Ця цивілізація фактично зникла з острова Пасхи ще до прибуття туди людини, причинами чого вважаються дві речі: виснаження ресурсів в результаті хижацького винищення лісів і тварин полінезійцями і пов’язана із цим ворожнеча між різними племенами аборигенів.
На час прибуття європейців на острів знересурсення і війна за виживання призвели до майже повного зникнення культури моаї та її заміни на більш войовничу і примітивну культуру “птахолюдини”.
х
Остаточно залишки цивілізації на острові Пасхи були знищені в середині ХІХ ст., коли острів фактично окупували работорговці. Через знищення культури унікальна система писемності острова досі не розшифрована ученими. Матеріал із сайту Корреспондент.net

Актуально

Водій, перед яким обвалився міст у Генуї, розповів деталі трагедії

Один з водіїв, який уник падіння з генуезького мосту, що обвалився у вівторок, розповів журналістам …

Залишити коментар