Головна » Новини » Культура » Помер польський режисер Анджей Жулавський
kinopoisk.ru

Помер польський режисер Анджей Жулавський

Іменитому вихідцю зі Львова було 75 років.

kinopoisk.ru
Польський кінорежисер і письменник Анджей Жулавський помер 17 лютого 2016 року від раку у віці 75 років, повідомляє GlobalPost.
 Протягом усього свого творчого життя іменитий уродженець Львова зберігав відданість власному стилю і стояв в опозиції до комерційного кіно. Після конфлікту з владою Польщі через вихід його другого фільму “Диявол” в 1972 році він був змушений емігрувати до Франції, але робив спроби продовжити роботу на батьківщині.
Анджей Жулавський також відомий своєю відданістю певним акторкам, серед яких Ромі Шнайдер, Ізабель Аджані і Софі Марсо, яка в подальшому стала його дружиною, незважаючи на різницю у віці у 26 років. Хоча подружжя і розлучилося у 2001 році, воно залишило після себе сина Венсана, який народився в 1995 році.
Серед найбільш значних робіт режисера можна назвати фільми, зняті у Франції: “Головне – любити” (1975), “Одержима” (1981), “Несамовите кохання” (1985), “Вірність” (2000). Останнім твором майстра стала французько-португальська кінострічка “Космос” (2015) за мотивами однойменного роману Вітольда Гомбровича.
За свої заслуги Анджей Жулавський був удостоєний вищих нагород Польщі і Франції, ставши у 2001 році Командором із зіркою ордена Відродження Польщі, а у 2002 році – Кавалером ордена Почесного легіону. Матеріл із сайту “Корреспондент.net”

Актуально

За “Літопис Березнівщини” авторка отримала престижну премію

Голова обласної ради Олександр Данильчук вручив цьогорічну премію в галузі охорони культурної спадщини директору Березнівського …

Залишити коментар