Головна » Новини » Культура » Стрітеня Господнє: історія, прикмети та звичаї

Стрітеня Господнє: історія, прикмети та звичаї

Всі православні християни кожен рік чекають це свято – Стрітення Господнє . День, коли сходяться в одній часовій точці Старий і Новий завіти, античний світ і новий християнський час. А все завдяки людині, який своєю смертю спокутував гріхи всіх людей на Землі. У статті ви дізнаєтеся, що це за свято, коли відзначається і що саме означає, а також ознайомитеся з головними прикметами і традиціями церковного свята Стрітення Господнє.

стрітеня 3

Стрітення Господнє : що за свято, на відміну від Великодня, це свято не є перехідним — святкування Стрітення Господнього проводиться щорічно 15 лютого. Останнім часом багато користувачів інтернету цікавляться, що це за свято і що воно означає. Адже всім нам з дитинства відомі такі церковні свята, як Різдво або вищезгаданий Великдень, і ми чудово знаємо їх значення: у першому випадку «Христос народився», у другому, відповідно, «Христос воскрес». Але що значить слово «Стрітення»?

Історія православного Стрітення Господнього

У перекладі з давньоруської (церковний) мови дане слово означає «зустріч». Згідно Біблії, якийсь праведний чоловік на ім’я Симеон одного разу за вказівкою Святого Духа прийшов у храм, де побачив маленького Ісуса з матір’ю Марією і батьком Йосипом. Божому немовляті тоді було всього 40 днів. Цій зустрічі передувала ціла історія, коли ще 300 років тому Симеон перекладав священну книгу з єврейської мови на грецьку і написав замість слова «дружина» — «діва». Праведник було подумав, що допустив прикру помилку, але негайно ж до нього прилетів ангел і заявив, що через 300 років він побачить у храмі Діву Марію, у якої на руках буде немовля Ісус. Варто відзначити, що це не єдине значення Стрітення Господнього. «Зустріч» тут — досить багатозначне поняття, яке означає, зокрема, зустріч зими з літом, а також очікування весни. Крім того, коріння свята йдуть в далеке язичницьке минуле. Історія свідчить, що лише тоді, коли християнство прийшло на Русь, Стрітення Господнє отримало статус церковного свята. І якщо зараз 15 лютого вшановують Ісуса Христа, то раніше він був присвячений Богоматері.

Стрітення належить до головним православним (т. зв. дванадесяті) свят. В цей день запалюють і освячують церковні свічки, які називають сретенскими. Після служби в церкві парафіяни зазвичай приносять додому свічку і зберігають її протягом року, іноді запалюючи під час читання молитов. У школах і садочках в день Стрітення Господнього можливе проведення святкового концерту за сценарієм.

Стрітення Господнє: примети.

Існує ряд прикмет і звичаїв, виконуваних на Стрітення Господнє.

Перелічимо основні з них:

  • 15 лютого не залишайте грошей на столі, інакше є ризик, що весь рік у вас буде грошовий спад.
  • Якщо на Стрітення Господнє відлига, то весна почнеться рано, а восени буде відмінний урожай пшениці.
  • Перевірте, чи є на вас порча: наберіть на Стрітення Господнє святої води, будинки налийте невелику її кількість у флакони з-під парфумів і поставте біля ліжка поруч з подушкою. Якщо з ранку вода буде темною – на вас порча.
  • Як і на Святки, стрітенський день можна гадати. Для ворожби цілком згодяться будь-які різдвяні ворожіння.
  • В цей святий свято також прийнято пекти млинці, однак їх можна лише після 8 вечора – в іншому випадку, удача може покинути вас.

Нехай цей прекрасний християнський свято Стрітення Господнє принесе вам багато радості, щастя і благополуччя!

Джерело: Порадимо


Актуально

Одна людина загинула, ще двоє у лікарнях внаслідок ДТП на дорогах Рівненщини

За минулу добу на території Рівненської області сталося три дорожньо-транспортних пригоди з потерпілими та однією …

Залишити коментар