Головна » Новини » Ковальчук оголосив війну “бурштиновій мафії”

Ковальчук оголосив війну “бурштиновій мафії”

В ході робочої поїздки у Дубровицький район голова Рівненської обласної ради побував на місці незаконного видобутку «сонячного каменю». Володимир Ковальчук оглянув страшний екологічний стан земель, який залишають після себе старателі та поспілкувався з бурштинокопачами. Останні розповіли керівнику депутатського корпусу, що вимушені з лопатами добувати бурштин-сирець, оскільки роботи знайти нині не можуть.

????????????????????????????????????
Разом з тим, старателі повідомили Володимиру Ковальчуку, що розуміють, що працюють незаконно та приносять шкоду рідній землі, однак запевнили, що готові видобувати «сонячний камінь» легально, тому попросили голову облради звернутися до колег у Парламенті законодавчо врегулювати це питання.

“Можна зрозуміти цих людей, адже вони заробляють гроші, щоб їх сім’ї жили у достатку. Але після таких незаконних робіт земля стає практично непридатною для життя. Винищуються ліси, пасовиська та системи меліорації, натомість залишаються лиш величезні воронки. Тому я хочу заявити, що розпочинаю війну з «бурштиновою мафією». Віднині я беру під особистий контроль боротьбу за незаконним видобутком бурштину. Більше того, вже маю певний план та ідеї, які перші кроки варто робити, аби боротьба з старателями виявилася ефективною. Найближчим часом ми закупимо літальні апарати, які виявлятимуть місця нелегального видобутку сирцю. Окрім того, я започаткую роботу гарячої телефонної лінії, за допомогою якої жителі області зможуть повідомити про злочинців, які видобувають «сонячний камінь”, – зазначив Володимир Ковальчук.

Також голова обласної ради зауважив, що для ефективної боротьби з незаконними бурштинокопачами повинні об’єднатися всі: найвищі та місцеві органи влади, правоохоронні та судові структури.

“Чи не найбільшою проблемою у боротьбі з незаконним видобутком бурштину є його «кришування» чиновниками та силовими структурами. Тому, аби викорінити корупційну складову, я ініціюватиму залучення до війни з «бурштиновою мафією» сил Нацгвардії та оновленої поліції, а не тих псевдоправоохоронців, які багато років перебувають на насиджених прибуткових місцях і єдине, що роблять – це отримують хабарі та лише вдають вигляд, що працюють. Варто лише згадати у скількох бурштинових скандалах за останні кілька років фігурували міліціонери на Рівненщині”, – зауважив Володимир Ковальчук.

Зокрема, керівник депутатського корпусу нагадав історію з викраденням з обласного управління міліції 136 кілограм конфіскованого бурштину, збройні конфлікти з бурштинокопачами та інші справи в яких фігурують, нібито, правоохоронці. Про причетність людей в погонах до прикриття видобутку «сонячного каменю» відкрито говорять і народні депутати від Радикальної партії, які неодноразово здійснювали рейди відділками міліції, аби дізнатися, як правоохоронці борються зі старателями. Так, наприклад, під час такого виїзду в один з райвідділків міліції на Поліссі, народним обранцям «відзвітували», що за два роки вдалося вилучити два грами бурштину та розпочати дев’ять проваджень проти копачів, при цьому, за неофіційною інформацією, у районі вдень видобувають більше сотні кілограм сирцю.

Відтак, зазначив Володимир Ковальчук, дискредитовані у бурштинових оборудках міліціонери не повинні пройти переатестацію до Національної поліції та, тим паче, залишатися на посадах, аби й надалі прикривати та керувати незаконним видобутком «сонячного каменю» та іншими корисними копалинами на Рівненщині.

Окрім того, Володимир Ковальчук звернувся до народних депутатів від Рівненської області, колег по Радикальній партії у Верховній Раді, аби вони ініціювали та підтримали прийняття закону, який би регулював видобуток «сонячного каменю».

Нагадаємо, Верховна Рада України більшістю голосів підтримала у першому читанні законопроект «Про особливості видобутку бурштину-сирцю на родовищах, які не мають промислового значення». Однак, під час другого голосування проект не набрав достатньої кількості голосів.

“Якщо народні депутати та інші «високі» державні чиновники не розуміють всієї важливості цього закону – запрошую їх на Рівненщину особисто подивитися на той жах, у якому перебуває земля тут через копачів. Якби Верховна Рада прийняла б відповідний закон, людям не довелося ховатися та воювати з владою і правоохоронцями. Жителі північних районів Рівненщини могли б легально оформитись на роботу, мали соціальний захист і можливість потім отримувати пенсії. Окрім того, місцеві бюджети отримали б значні доходи і нарешті зупинилося знищення довкілля. Адже законопроект передбачає, зокрема, створення та регулювання бурштинової біржі й особливості проведення операцій, пов’язаних з торгівлею бурштином, а також – рекультивацію земель, після видобувних робіт”, – підсумував Володимир Ковальчук.


Актуально

У Дубенському районі смертельна ДТП за участі мотоцикліста

17 серпня, близько 20 години на автодорозі «Київ-Чоп» у селі Тараканів водій мотоцикла зіткнувся із …

Залишити коментар