Головна » Новини » На Рівненщині працюють з вдосконаленням колективних договорів

На Рівненщині працюють з вдосконаленням колективних договорів

До уваги керівників підприємств, установ та організацій, голів профспілкових організацій, уповноважених представників трудових колективів міста Рівного!

742-1_i

Управління праці та соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому рекомендує:

  • керівникам підприємств, установ та організацій міста за участю голів профспілкових організацій, уповноважених представників трудових колективів провести загальні збори трудових колективів та підвести підсумки виконання умов колективних договорів за 2015 рік;
  • у разі закінчення терміну колективного договору укласти нові колективні договори на наступний період;
  • переглянути колективні договори на відповідність до норм чинного законодавства України та в разі необхідності внести відповідні зміни та доповнення до діючих колективних договорів;
  • активізувати колективно-договірну роботу сторонам колективного договору.

Звертаємо Вашу увагу, що при розробці колективного договору необхідно дотримуватись мінімальних державних соціальних гарантій, норм трудового законодавства, положень генеральної, галузевих угод (якщо підприємство перебуває у сфері даної угоди). Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

Колективні договори й угоди є ефективним інструментом регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, узгодження інтересів працівників та роботодавців, підвищення конкурентоспроможності підприємств та трудового потенціалу, забезпечення реалізації принципів гідної праці та упередження трудових конфліктів.

Нагадуємо, що правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів визначені Законами України «Про колективні договори і угоди», «Про соціальний діалог в Україні», Кодексом законів про працю України.

Колективні договори, зміни та доповнення до них підлягають повідомній реєстрації, яка проводиться з метою засвідчення автентичності примірників і копії поданих на реєстрацію колективних договорів для забезпечення можливості врахування їх умов під час розгляду уповноваженими органами трудових спорів (індивідуальних і колективних), що можуть виникнути за результатами виконання умов таких колективних договорів.

З метою успішного проведення колдоговірної кампанії спеціалісти управління праці та соціального захисту населення надають консультації головам профспілкових організацій та уповноваженим представникам трудових колективів щодо порядку укладення колективних договорів та відповідності їх до норм чинного законодавства.

Повідомна реєстрація колективних договорів, змін та доповнень до них проводиться за адресою:

м. Рівне, вул. 16 Липня, 49/51, каб.6, тел. 26-26-16.

 


Актуально

Чи готові рівняни стати донорами органів? (ВІДЕО)

Залишити коментар