Головна » Новини » Культура » ЮНЕСКО розгляне ще 36 об’єктів на включення у Всесвітню спадщину

ЮНЕСКО розгляне ще 36 об’єктів на включення у Всесвітню спадщину

1384417735Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО під час сесії, що розпочалася напередодні у Бонні (Німеччина), розгляне 36 кандидатур на включення до списку Всесвітньої спадщини. Про це пише УКРІНФОРМ

Українських серед них немає, повідомили власному кореспондентові Укрінформу в прес-службі ЮНЕСКО.

«Комітет Всесвітньої спадщини розгляне кандидатури 36 об’єктів на включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на своїй 39-й сесії, яка розпочалася напередодні в Бонні (Німеччина), і триватиме до 8 липня», – зазначили в ЮНЕСКО.

Серед висунутих на включення до списку об’єктів комітет розгляне п’ять природних зон, 30 культурних і один змішаний природно-культурний об’єкт. Зокрема, представники профільного комітету ЮНЕСКО планують розглянути природні пам’ятки з ПАР, Судану, Таїланду, В’єтнаму та Ямайки, змішаний об’єкт – гірські кряжі на Ямайці та культурні об’єкти в Африці, Азії, Європі, Північній та Південній Америці. Комітет під час сесії також обговорюватиме стан збереження 94 об’єктів зі списку Всесвітньої спадщини та 46 об’єктів, які знаходяться під загрозою.

Водночас головним завданням засідання комітету в ЮНЕСКО назвали пошук відповіді на «нові загрози насильницького екстремізму та культурної чистки».

Окрім того, ЮНЕСКО планує провести у Бонні і деякі інші заходи. Зокрема, у понеділок відбудеться презентація проекту Глобальної коаліції із захисту культурної спадщини «#Unite4Heritage» за участю генерального директора ЮНЕСКО Ірини Бокової та голови комітету Всесвітньої спадщини Марії Бемер.

Нагадаємо, до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включені об’єкти, розташовані на території України. Зокрема, Київський Софійський собор та Києво-Печерська лавра, ансамбль історичного центру Львова, пункти геодезичної дуги Струве, букові праліси Карпат, резиденція митрополитів Буковини та Далмації, дерев’яні церкви карпатського регіону Польщі й України та стародавнє місто Херсонес Таврійський.

Джерело: www.ukrinform.ua


Актуально

На залізничному вокзалі Рівного сталася пожежа

23 червня о 00:13 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу на залізничній станції Рівного. …

Залишити коментар