Головна » Новини » На Рівненській АЕС ремонтують третій енергоболок

На Рівненській АЕС ремонтують третій енергоболок

18922702099_068a91e455На енергоблоці №3 Рівненської АЕС, проектний термін експлуатації якого закінчується в грудні 2017 року, проводиться щорічний планово-попереджувальний ремонт.

Під час ремонту з’являється можливість доступу до обладнання, тому помітно активізуються роботи, що виконуються в рамках продовження ресурсу. Період ремонту енергоблоку використовується для необхідних обстежень, обходів та додаткового контролю стану обладнання.

На даний час виконується оцінка технічного стану басейну витримки і перевантаження ядерного палива. Для проб вирізали фрагменти зовнішнього і внутрішнього металевого облицювання, а також відібрали проби бетону. Дослідження зразків проводиться в лабораторних умовах фахівцями Придніпровської академії будівництва та архітектури. Ними ж здійснюється дослідження верхньої плити стелажу зберігання відпрацьованого ядерного палива. В результаті будуть отримані достовірні дані щодо стану металу важливого для ядерної безпеки обладнання.

Виконується також комплекс робіт із сейсмічної кваліфікації обладнання, тобто оцінюється можливість виконання обладнанням своїх функцій під час сейсмічних впливів рівня максимального розрахункового землетрусу. Роботи проводяться за участю кваліфікованих фахівців підрядних організацій. Принцип оцінки полягає в обходах і оглядах обладнання для оцінки стану його закріплення і стійкості. Документально буде зафіксований рівень закріплення за кожною категорією обладнання з наданням рекомендацій щодо підвищення його кваліфікаційного статусу.

За словами начальника служби надійності, ресурсу та продовження експлуатації Рівненської АЕС Сергія Гордієнка, всі роботи на даний час проводяться відповідно до графіка. Також частина заходів з продовження терміну служби енергоблоку №3 РАЕС запланована на період планово-попереджувального ремонту 2016 року, який триватиме за графіком 140 діб.


Актуально

На залізничному вокзалі Рівного сталася пожежа

23 червня о 00:13 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу на залізничній станції Рівного. …

Залишити коментар