Головна » Новини » В Україні стартувала шоста хвиля мобілізації

В Україні стартувала шоста хвиля мобілізації

мобілізаціяСьогодні в Україні розпочинається чергова – шоста хвиля часткової мобілізації. Триватиме вона 60 днів,  до 17 серпня. Під час цієї хвилі мобілізації українське військо шукатиме спеціалістів для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих та танкових підрозділів, а також фахівців ремонтних спеціальностей, водіїв, військових інженерів тощо.

У Генштабі зазначають, що під час чергової хвилі мобілізації у рівних пропорціях потраплять як військовозобов’язані, які мають досвід військової служби, так і ті, хто раніше не служив.

“Завдання цієї черги мобілізації – забезпечення повної ротації військовослужбовців, призваних у ході третьої хвилі мобілізації, та підтримка Збройних Сил України на високому рівні бойової готовності”, – повідомили в Генштабі.

Військовозобов’язані будуть призвані до навчальних установ, де протягом визначеного часу пройдуть підготовку за фахом, лише після цього будуть направлені до військових частин, звідки, після бойового злагодження, вирушать у зону АТО.

Під час проведення шостої хвилі мобілізації буде враховано досвід попередніх черг мобілізації. Так, у Генеральному штабі триває створення електронного державного реєстру військовозобов’язаних та призовників. Нині завершується законодавче врегулювання – підготовка проекту відповідного закону. Для створення цього реєстру будуть використані дані фіскальної, міграційної, прикордонної служб, а також база виборців України. “Це дасть можливість реально оцінити обсяги мобілізаційних ресурсів країни. Таким чином, на 90% виключиться можливість для ухилення від служби. Одночасно триває робота з посилення відповідальності за ухилення від мобілізації”, – зазначили в ГШ ЗСУ.

Крім цього, прес-служба Генштабу наголошує, що вручення повістки “не означає 100% призов на службу”. Повістка вручається передусім для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочку, можливості його використання у війську відповідно до його військової або цивільної спеціальності. Лише після цього можливе проходження військово-лікарської комісії. За її результатами приймається рішення чи призивати військовозобов’язаного на військову службу, чи ні.

Що стосується відстрочки, то вам необхідно з’явитися до військомату, та заявити про обставини, які дають право скористатися нею, і надати відповідні документи. У кожному військоматі чергують представники МВС та прокуратури, до яких можна звертатись, якщо є підстави вважати, що працівники військоматів діють не за законом.


Актуально

У Рівному рятувальники тричі виїжджали на чергування під час виявлення та обстеження підозрілих речей

21 липня о 09:22  в місті Рівне по вулиці Мельника, поблизу будинку №16, біля трансформаторної підстанції громадянами було …

Залишити коментар