Головна » Новини » Культура » В Україні відзначать 100-річчя історика-дослідника Ігоря Свєшнікова

В Україні відзначать 100-річчя історика-дослідника Ігоря Свєшнікова

00015391_n1Верховна Рада України підтримала постанову про відзначення на державному рівні 100-річчя археолога Ігоря Свєшнікова.

19 жовтня ц.р. минає 100 років від народження відомого українського археолога, дослідника Берестецької битви 1651 року Ігоря Свєшнікова. Історик народився у Києві, натомість своє дитинство провів у селі Хотин Радивилівського району, неподалік місця, де відбулася битва під Берестечком. У 1937-39 роках Ігор Свєшніков вже проводив на полі козацької битви перші розкопки.

Основна наукова діяльність пана Свєшнікова була пов’язана з роботою у відділі археології Інституту суспільних наук у Львові, де він працював з 1959 р. Історик досліджував пам’ятки доби бронзи в селах Городок, Здовбиця, Озліїв, Костянець Рівненської області, курган тшинецько-комарівської культури та гробницю культури кулястих амфор в с. Івання, могильник вельбарської культури в с. Дитиничі Дубенського району.

Понад 20 років проводив розкопки на місці Берестецької битви, результати яких узагальнив у монографії «Битва під Берестечком». Також він досліджував давньоруське літописне місто Звенигород біля Львова, де виявив перші в Україні берестяні грамоти. Помер Ігор Свєшніков у 1995 році, його поховали у Львові.

До 100-річчя археолога вже розробляють спеціальні заходи, випустять ювілейні монети та поштові марки.


Актуально

Родина просить небайдужих людей допомогти молодій мамі побороти рак! (ФОТО)

Із проханням допомогти  своїй кузині вилікуватися від онкологічної хвороби звернувся до усіх небайдужих людей Maksim Fisianchuk: Перш …

Залишити коментар