Головна » Новини » Економіка » У Кузнецовську вперше пройдуть Дні сталої енергетики

У Кузнецовську вперше пройдуть Дні сталої енергетики

енерДні сталої енергетики, вперше серед міст-супутників атомних електростанцій України, 26-28 червня пройдуть у Кузнецовську.  Такий захід – це, насамперед, підвищення інформованості громади міста про способи більш ефективного використання енергоносіїв у контексті загальноєвропейської політики.

Про це повідомили на сайті Рівненської облдержадміністрації.

«Торік Кузнецовськ приєднався до європейської ініціативи «Угода Мерів», зобов’язавшись до 2020 року на 20 відсотків  скоротити викиди СО2 та споживання енергоресурсів,  збільшити частку відновлювальних джерел енергії на 20 відсотків», – розповідає  в.о. міського голови Ігор Куц.

Наступним кроком Кузнецовськ долучився  до Асоціації «Енергоефективні міста України». Цьогоріч, 28 травня, на місцевому рівні запроваджено систему енергетичного менеджменту, розпочато реалізацію Стратегії сталого розвитку у сфері енергоспоживання до 2020 року.

Ще одним інструментом на шляху до сталого енергозбереження є залучення міста до європейської кампанії DISPLAY з ініціативи ЄС EnergyCities. Проект має за мету поширення європейського досвіду енергомаркування будинків. Віднедавна місто атомників бере участь у конкурсах на отримання грантів щодо енергозбереження, активно шукає інвестиції на термосанацію будинків. Зокрема  співпрацює з Проектом Агенства США в Україні (USAID).

Ще одним кроком стала співпраця з Фондом «Україна – Хабітат» та участь у проекті Програми розвитку ООН  в Україні  «Підтримка малого та середнього бізнесу в Україні». Зокрема,  вже розроблено проект «Будівництво та експлуатація комплексу переробки твердих побутових відходів з використанням процесу піролізу на 20 тисяч тон у рік» на суму майже 5 мільйонів доларів США.

«Ми  запрошуємо мерії інших українських міст відвідати Кузнецовськ у ці дні, поділитись з нами своїм досвідом, оцінити та перейняти наші перші здобутки в енергозбереженні», – закликає Ігор Куц.


Актуально

На залізничному вокзалі Рівного сталася пожежа

23 червня о 00:13 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу на залізничній станції Рівного. …

Залишити коментар