Головна » Новини » В українській клініці виростили кістки пораненим бійцям

В українській клініці виростили кістки пораненим бійцям

43605Нова технологія вирощення кісток – результат десятирічної дослідницької роботи лікарів і біологів Донецького інституту невідкладної і відновлювальної хірургії ім. Гусака під керівництвом хірурга Володимира Оксимця.

Зараз команда спеціалістів працює у Києві, ставлячи на ноги поранених бійців, повідомляє видання Тексти.org.ua.

“Ми почали розробляти цю технологію 2004 року в Донецьку. На разі загальна кількість трансплантацій близько 60. А починали з нуля, ніхто нічого не знав. Клінічної інформації було надзвичайно мало. 10 квітня у Харківському інституті патології хребта і суглобів я захистив докторську дисертацію з цієї технології”, – говорить Володимир Оксимець.

“Коли у людини немає кістки на 10 см, ми її можемо виростити. Зазвичай, у такому випадку або роблять ампутацію, або, якщо дефект до 5 см, використовують методику Ілізарова. Тобто, фіксують ногу за допомогою залізних конструкцій і змушують кістку витягуватися й зростатися. Це непогана методика, але вона неефективна, коли відсутність кістки більше 10 см. У наших пацієнтів були дефекти по 12 – 15 см, які нам вдавалося зрощувати за 5-6 місяців”, – зазначає директор компанії.

Суть методу полягає у тому, що спочатку вирощують фрагмент кістки у вигляді такого собі тканинно-інженерного 3d матрикса. Заселяють спеціальний носій, який формою нагадує кістку, якої не вистачає.

23-річний боєць Нацгвардії з Сумської області Андрій отримав наскрізне вогнепальне поранення лівої голені на 32-му блокпосту біля Лисичанська. Має 8 сантиметрів пошкодженої кістки. Спочатку Андрія лікували в лікарні Лисичанська, потім потрапив до військового шпиталю Харкова, звідти до госпіталю Ірпені, з Ірпеня – до Центрального госпіталю МВС у Києві.

“У госпіталі мені склали до купи уламки і сказали чекати, поки зростеться, а рентген показав, що зростання нема ніякого. Завдяки волонтерам я потрапив до клініки, де 18 грудня мені зробили операцію із застосуванням біоматеріалу. Відразу після операція повернувся в госпіталь МВС, де перебував під наглядом”, – каже боєць.

“А вже в березні повернувся до військової частини в Кременчук. Демобілізувався, зараз удома. Через 5 місяців після застосування в клініці стовбурових клітин восьмисантиметровий дефект кістки повністю відновився. Ходжу, але ще з паличкою, потихеньку розробляю ногу”, – додав Андрій.

Гроші для поранених збирає Всеукраїнський центр волонтерів «The People’s Project»,- повідомляють “Тексти”.  Насьогодні внесок зробили близько трьох тисяч осіб – це понад чотири мільйони гривень. На сайті центру peoplesproject.com можна ознайомитися з фінансовим звітом лікування кожного бійця,- йдеться в повідомленні.


Актуально

Плантацію снодійного маку вилучили поліцейські у Дубровицькому районі

Учора, 17 червня, на Рівненщині на присадибній ділянці жительки села Золоте Дубровицького району поліцейські виявили посів снодійного …

Залишити коментар