Головна » Новини » Відбулось позачергове засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД

Відбулось позачергове засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД

920d50aef60e77a5dc835f417d7f208e5db12ae1_1432733442_440x330_3_016 червня 2015 року в приміщенні МОЗ України під головуванням Міністра охорони здоров’я України Олександра Квіташвілі відбулось позачергове засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД. У засіданні також взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець, старший портфоліо-менеджер Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Георгій Сакварелідзе, голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк. Повідомляє прес-служба МОЗ України.

Відкриваючи засідання, Олександр Квіташвілі відзначив важливість посилення міжвідомчої координуючої ролі Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, особливо у теперішніх кризових умовах, а також лідируючої функції Міністерства охорони здоров’я України в її роботі. Також наголосив на необхідності поглиблення співробітництва України з міжнародними донорськими організаціями, що особливо важливо в умовах недофінансування державних програм у сфері охорони здоров’я.

У ході засідання розглядалися питання щодо наслідків недофінансування у 2015 році Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та обмеження доступу пацієнтів окупованих територій Донецької та Луганської областей до програм лікування та профілактики ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Було презентовано інформацію про поточний стан забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення. Зокрема, згідно з даними ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами», станом на 01.05.2015 року всього в Україні антиретровірусну (АРВ) терапію отримує 63 305 осіб, з яких 47 890 – за кошти Державного бюджету, 15 405 – за кошти Глобального фонду. Щодо забезпеченості АРВ препаратами, закупленими за кошти державного бюджету та Глобального фонду, в Донецькій та Луганській областях, то станом на 01.06.2015 року в Донецькій області сайти, що підпорядковуються Уряду України, інформують про забезпечення препаратами до кінця 2015 року, крім препаратів: Зидовудин/Ламівудин табл. 300 мг/150 мг, Ламівудин табл. 150 мг – до кінця липня 2015 року, Ефавіренз 600 мг – до кінця серпня 2015 року; сайти тимчасово окупованих територій – до кінця липня-серпня 2015 року, крім препаратів: Ралтегравір 400 мг, Дарунавір 600 мг, Ритонавір 100 мг, Етравірин 100 мг та дитячих форм; в Луганській області – забезпечені препаратами до кінця 2015 року, крім препаратів: Зидовудин/Ламівудин табл. 300 мг/150 мг – до кінця липня 2015 року, Ламівудин табл. 150 мг, Ефавіренз 600 мг – до кінця серпня 2015 року; сайти тимчасово окупованих територій забезпечені препаратами до кінця червня-липня 2015 року, крім препарату Абакавір (розчин для дітей), що закінчився в кінці травня 2015 року.

За результатами розгляду питання про впровадження в Україні оновлених кваліфікаційних вимог Глобального фонду до координаційних механізмів на 2015 рік та поточне виконання Плану удосконалення діяльності Національної ради прийнято рішення утворити при Національній раді експертну групу для опрацювання питання забезпечення представництва у її роботі основних груп, яких торкнулися епідемії ВІЛ та ТБ. Також прийнято рішення про затвердження відповідних змін до Порядку ротації членів Національної ради та Положення про комісію з нагляду Національної ради.

Також за результатами засідання прийнято рішення про утворення при МОЗ України міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення сталої відповіді епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під час фінансування програм Глобального фонду та по їх завершенню. Планується, що зазначена робоча група розробить до кінця поточного року проект Плану забезпечення сталої відповіді епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під час та по завершенню у 2017 році фінансування програм Глобального фонду.


Актуально

На залізничному вокзалі Рівного сталася пожежа

23 червня о 00:13 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу на залізничній станції Рівного. …

Залишити коментар