Головна » Новини » “Укрзалізниця” купуватиме електроенергію без посередників

“Укрзалізниця” купуватиме електроенергію без посередників

60201

В.о. гендиректора “Укрзалізниці” Максим Бланк дав вказівку здійснювати закупівлю електроенергії безпосередньо на оптовому ринку. Про це він повідомив на своїй сторінці в Facebook.

За словами Бланка, протягом багатьох років УЗ закуповує електроенергію на Оптовому ринку та у незалежних постачальників, яких всього три, і вони пов’язані між собою. “Незалежні постачальники, у свою чергу, купують електроенергію там же, на Оптовому ринку електроенергії. Так сталося, що впродовж багатьох років незалежні постачальники не змінюються – їх три – Укрэнерготранзит, Газенерго і Энерготраст”, – написав Бланк. “І так сталося – всі вони афільовані між собою. На обличчя багаторічна змова з дохідною частиною – 400-500 млн гривень в місяць. За роки роботи цієї схеми, енергопостачальники отримали покровителів у найвищих кабінетах. І явно не планували втрачати такий ласий шмат доходів як УЗ”, – додав в.о. керівника “Укрзалізниці”.

Бланк відзначає, що отримані від “Укрзалізниці” гроші енергопостачальники направляли в податкові ями або виводили в офшор. “Податкова розкрила ці потоки і повідомила нам. Для УЗ  такий постачальник – це, як мінімум, ризик невизнання податкового кредиту”, – сказав Бланк. “Тому сьогодні я дав вказівку здійснювати закупівлю на Оптовому ринку та підготувати проведення нових тендерів на закупівлю електроенергії, де, серед іншого, буде оцінюватися податкова чистота постачальників”, – написав в.о. голови “Укрзалізниці”.

Раніше УНІАН писав, що державна адміністрація залізничного транспорту України («Укрзалізниця») може зірвати сезон пасажирських перевезень у літній період через відсутність необхідної кількості запасних частин для залізничного транспорту.


Актуально

На залізничному вокзалі Рівного сталася пожежа

23 червня о 00:13 до Служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу на залізничній станції Рівного. …

Залишити коментар