Головна » Новини » Рівненським пораненим бійцям допомагає НАТО

Рівненським пораненим бійцям допомагає НАТО

55_main (1)НАТО виділить на медицину України мільйон євро. НАТО щорічно виділятиме на підтримку української медицини по 1 мільйону євро. Про це УНН повідомив керівник агентства з підтримки та забезпечення в Україні Василь Литвинчук.

За його словами, це орієнтовна сума для вдосконалення системи медицини. Проект підтримки планують втілювати протягом трьох років, і фінансування буде залежати від його розвитку, зазначив Литвинчук.

“Частина грошей піде на безпосередню допомогу окремим госпіталях, які доукомплектують обладнанням, – повідомив керівник. – Інша частина коштів буде спрямована на реформування і вдосконалення системи реабілітації. Це включає допомогу в інфраструктурі і підготовці фахівців, а також додаткову тренування лікарів з психологічної реабілітації”.

Також Литвинчук додав, що в українських лікарнях достатньо кваліфікованих, “унікальних” кадрів для лікування поранених. При цьому оснащення медустанов він назвав непоганим, але застарілим.

“Мабуть, не вистачає коштів. Якщо їх вистачить, Україна зможе практично повністю забезпечити пацієнтів протезуванням нижніх кінцівок, – сказав Литвинчук. – А технологій складних протезів верхніх кінцівок в Україні недостатньо або вони взагалі відсутні”.

Керівник вважає, що, якщо лікарням буде вистачати коштів на закупівлю обладнання і протезів, то відпаде потреба в лікуванні бійців за кордоном. Найближчим часом визначать, чи варто проводити протезування за кордоном.

Як повідомляв Корреспондент.net, НАТО вже виділив на українську медицину 600 тисяч євро. Одним з елементів реалізації проекту агентства є допомога бійцям.

Наприкінці травня міністр охорони здоров’я Олександр Квіташвілі представив законопроекти щодо реформування системи охорони здоров’я. Зокрема, вони передбачають фінансову автономію лікарень, а також створення універсальної страховки.


Актуально

Родина просить небайдужих людей допомогти молодій мамі побороти рак! (ФОТО)

Із проханням допомогти  своїй кузині вилікуватися від онкологічної хвороби звернувся до усіх небайдужих людей Maksim Fisianchuk: Перш …

Залишити коментар