Головна » Новини » Культура »  На Рівненщині шукають останки князя Чарторийського

 На Рівненщині шукають останки князя Чарторийського

На Рівненщині група дослідників почала пошуки останків князя Юрія Чарторийського. Роботи проводяться у Клеванському костелі, який слугував усипальницею відомого роду. Про це пише сайт “Рівне Вечірнє

фото1

Як написав Сергій Мініч у себе у Facebook, “офіційні та неофіційні дані свідчать, що рештки знаходяться у підземеллях Клеванського костелу. Але, потрапивши до споруди, хоч раз, розумієш – якщо могила Великого Князя там і є, то знайти її дуже тяжко!!!  Власне саме тому, і виникла ідея пошуку решток Великого Князя та перепоховання їх згідно греко-католицького обряду”.

Довідкак: Юрій Чарторийський – урядник, луцькийстароста.  Спочатку — православний, потім греко-католик. Походив з впливової родини князів Чорторийських. Навчався у Візантійській єзуїтській колегії.

У 1562—1563 роках перебував в Італії та за кордоном. По поверненні до рідного краю зайнявся господарськими справами маєтків, які до того часу були в руках опікунів, що спричинило їх піднесення та розквіт. Отримав від батька в спадщину Клеванське князівство, великі маєтки в Кременецькому, Луцькому повітах та Київському воєводстві. Викупив від Понятовського  білевські маєтки, які його брат Іван віддав під заставу.


Актуально

За «митні» кошти добудують 8 ділянок доріг Рівненщини

Комітет Верховної Ради України з питань бюджету погодив перелік доріг, які продовжать будувати за кошти від …

Залишити коментар