Головна » Новини » На Московський патріархат Аваков наклав анафему

На Московський патріархат Аваков наклав анафему

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заборонив залучати священиків Української православної церкви Московського патріархату до капеланської служби в Національній гвардії

Про це в інтерв’ю “Українським новинам” повідомив заступник командувача Нацгвардії у роботі з особовим складом Ярослав Сподар.

“У нас це заборонено (служба капеланами священиків УПЦ (МП). Вони хочуть, але у нас так не можна. Це була не тільки наша думка, а й думка Міністерства культури, Міністерства юстиції. Є відповідний наказ міністра внутрішніх справ в якому чітко зазначено: “не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора”, – сказав він.

Сподар також зазначив, що Національна гвардія перша серед силових структур України ввела у штат 44 військових священики.

На даний момент за трудовим договором у військових частинах Нацгвардії працюють 38 капеланів. Це священики УПЦ Київського патріархату, Української грецько-католицької церкви та Української автокефальної православної церкви.

Нацгвардія провела з ними 1-тижневий курс із тактичної медицини та щодо взаємодії з військовими психологами.

Нагадаємо, у 2014 році Кабінет міністрів ввів капеланську службу в Збройних силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі.


Актуально

У Рівному відбудеться конкурс кращих читців

3 березня у приміщенні Рівненського міського палацу культури (вул. Гагаріна, 6) відбудеться обласний конкурс читців-аматорів …

Залишити коментар