Головна » На експорт » Абітурієнтам із сільської місцевості повернуть пільги на вступ до ВНЗ

Абітурієнтам із сільської місцевості повернуть пільги на вступ до ВНЗ

Пільги абітурієнтам з села та вступникам до провінційних вишів збираються повернуть.

У 2017 році запроваджено так звані регіональний, галузевий та сільський коефіцієнти.

Про це повідомила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Це означає, що конкурсний бал буде домножуватись на коефіцієнт. Цими коефіцієнтами збалансують кількість вступників по всій Україні. Адже не може бути так, що всі вступають тільки, наприклад, в місто Київ. Одним зі стимулів обирання інших міст є регіональний коефіцієнт.

Якщо діти вступають до Києва, то їхній коефіцієнт 1. Якщо до Дніпра, Львова, Одеси, Харкова – 1,01. А якщо до Донецької чи Луганської областей, переміщених ВНЗ, то їхній коефіцієнт 1,03. По всіх інших регіонах – 1,02.

Галузевий коефіцієнт має зорієнтованість на спеціальності природничо-технічні. Таким чином, підтримають тих абітурієнтів, які обирають ці складні спеціальності. І є сільські коефіцієнти: конкурсний бал дітей, як навчаються в сільських населених пунктах, буде множитись на 1,02.

Якщо взяти торішні результати ЗНО дітей зі села і з міста, то різниця в балах виходить приблизно удвічі більшою на користь міських дітей. У сільських школах низький рівень педагогічних працівників, слабка матеріальна база. Тому це цілком справедлива компенсація державою нерівних можливостей дітей.

Сприяння сільським дітям у вступі є й нормою закону «Про пріоритетний розвиток села». Ним передбачено, зокрема, певні квоти в університетах для цих вступників


Актуально

Курс Bitcoin почав стрімко зростати

Біткоін станом на 11:24 торгується в районі 9 785 доларів за “монету”. Сьогоднішнє “дно” – …

Залишити коментар