Головна » Новини » Рівне » Рівненські патрульні нагадали школярам як поводити себе на канікулах

Рівненські патрульні нагадали школярам як поводити себе на канікулах

З настанням канікул діти все більше часу проводитимуть на вулиці самі без дорослих. До них можуть звернутись незнайомі люди із запитанням, запропонувати щось або попросити дитину допомогти. Дитина може довіритися незнайомцям і тоді може трапитися лихо.
Щоб такого не сталося, необхідно дотримуватись основних правил, наголосіть на них своїм дітям:
• Ніколи НЕ розмовляй з незнайомцями. Якщо з тобою заговорили, то ні на що не погоджуйся. Нічого не бери у незнайомців і нікуди не йди ні під яким приводом. Запам’ятай: хороший дорослий не проситиме допомоги у дитини. Якщо тебе намагаються силою відвести, то кричи «Допоможіть! Це не мій тато, він хоче мене вкрасти!»
• Якщо тебе переслідують (дорослий чи підліток), то ніколи не тікай у безлюдні місця, навпаки, йди на зупинку, до магазину, на пошту. Проси допомоги у поліцейського, охоронця, продавця або просто перехожих на вулиці. Завжди пояснюй, що це не твої батьки, не твій брат, а хтось чужий тебе переслідує.
• Не говори з п’яними, краще швидше піди з місця зустрічі.
• Не ходи з незнайомими хлопцями / дівчатами у безлюдні місця.
• Не ходи гуляти, не спитавши дозволу. Якщо кудись ідеш, завжди говори батькам точне місце і адресу, не гуляй сам увечері, коли на вулиці вже темно.
• Якщо ти загубився в людному місці, стій, чекай батьків. Якщо їх довго немає, то попроси допомоги у дорослих.
Розкажіть своїй дитині, як треба діяти, якщо загубився. Ось кілька порад:
• Загубився на вулиці, то …
Передусім — не лякайся і не плач.
Найрозумніше — не йти з того місця, де тебе залишили дорослі.
Якщо батьків довго немає, звернись до людей, краще до поліцейського, до продавця, диспетчера або охоронця, можна до двірника або до мами / бабусі, яка гуляє зі своїми дітьми.
Безпечних канікул бажає патрульна поліція Рівного!


Актуально

Над довгобудом онкодиспансеру Рівного працюють проектанти

Над проектуванням незавершеного корпусу обласного онкодиспансеру нині активно працюють фахівці Рівненської філії ДП «Діпромісто». Де …

Залишити коментар