Головна » Відео новини » На Рівненщині вшанують пам’ять нагороджених лицарів ОУН і УПА (ВІДЕО)

На Рівненщині вшанують пам’ять нагороджених лицарів ОУН і УПА (ВІДЕО)

Понад сотню воїнів ОУН УПА які воювали на Рівненщині хоче нагородити координаційна рада з вшанування пам’яті нагороджених лицарів ОУН і УПА. Цікаво, що саме Українська повстанська армія – єдина у історії, яка спромоглася утворити власну систему нагород і заохочень запроваджену у 1944 році.

Історики кажуть, на сучасному етапі найбільшою проблемою є ідентифікація лицарів повстанських нагород, адже учасники УПА та збройного підпілля ОУН широко використовували конспірацію. Серед відомих на сьогодні 1102 лицарів повстанських нагород не ідентифіковано більше половини.

Всього в УПА було вісім найвищих нагород для воїнів. Серед нагороджених – відомий боєць Петро Гудзоватий. Відтак для його нащадка Андрія Гудзоватого стало справою честі відновити повстанські нагороди.

З метою втіленняі у життя системи нагород упа, встановлення лицарів оун та упа, та віднайти їх родичів координаційна рада планує вшанувати наших героїв до 75 річниці створення повстанської армії. Відтак історики та ініціатори цього проекту просять усіх небайдужих долучитися до цієї благородної справи.


Актуально

Терміново! Допоможіть розшукати чоловіка! (ФОТО)

29 грудня 2017 року зник без вісті Літвінчук Василь Іванович, 1976 року  народження, мешканець села …

Залишити коментар