Головна » Новини » Освіта » З ким співпрацюватимуть рівненські освітяни?

З ким співпрацюватимуть рівненські освітяни?

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти підписав меморандуми про співпрацю з неприбутковими громадськими організаціями.

Вже 1 червня відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між рівненськими освітянами та представниками інститутів громадянського суспільства. Водночас підписанти провели зустріч з пресою: «Співпраця Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та інститутів громадянського суспільства».

Учасники повідомили, що меморандуми про співпрацю було підписано між Рівненським ОІППО, з однієї сторони, та регіональним відділенням Асоціації міст України у Рівненській області, Відокремленим підрозділом «Центру розвитку місцевого самоврядування», Фундацією імені князів-благодійників Острозьких, з іншої сторони.
Метою спільної діяльності, закріпленою у Меморандумах, є співпраця та обмін інформацією і досвідом у межах відповідних функцій і повноважень підписантів, здійснення наукової та практичної діяльності у сфері забезпечення належного якісного рівня підвищення кваліфікації керівних та педагогічних кадрів, належного методичного супроводу педагогічної діяльності, модернізації навчального процесу та управління освітою в умовах децентралізації, впровадження кращих практик неформальної освіти, приведення освіти дорослих у відповідність до потреб ринку праці та кращих європейських зразків на основі рівноправності, взаємної вигоди дотримання загальноприйнятих норм і принципів.
Алла Черній зазначила, що «сьогоднішнє підписання Меморандумів – це початок активного періоду співпраці Інституту післядипломної педагогічної освіти з громадським сектором. Передбачається здійснити ряд пріоритетних заходів, спрямованих на досягнення позитивних результатів не лише для наших організацій, але й для об’єднаних територіальних громад, які очікують на нові моделі методичного сервісу. Вже найближчим часом ми їх презентуємо.
Ми не зупиняємося і відкриті до подальшого розширення кола партнерів. Окремо звертаємося до громадських організацій, які працюють у сфері неформальної освіти: ми готові за допомогою власних функцій мультиплікувати ваші історії успіху в межах регіону».
Директор Відокремленого підрозділу «Центр розвитку місцевого самоврядування» у Рівненській області, Руслан Сивий, зазначив, що перед ОТГ сьогодні є виклики щодо управління       системою            освіти.
Виконавчий директор Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України, Тетяна Грещук наголосила – «Сьогодні ми побачили, що ті освітні питання, які ми постійно чуємо на місцях може вирішити Рівненський ОІППО, як потужна науково-методична установа в області».
Юридичний консультант «Офісу реформ» Василь Курилас розповів про те, що навчальні заходи для керівників ОТГ є системними, а сьогодні на часі такий захід з питань сфери освіти.
Голова Ради директорів «Фундації імені князів-благодійників Острозьких» Руслан Краплич поповнив бібліотеку Рівненського ОІППО виданнями організації щодо фандрейзингу та проектингу: «Освіта дорослих та інновації сьогодні є ключовими завданнями педагогічної діяльності».
Після завершення прес-конференції відбулося засідання прес-клубу, під час якого науковці інституту висвітлили ключові питання освітньої реформи. Так, доцент кафедри філософії, економіки та менеджменту освіти Вячеслав Долід  розповів про хід і напрямки реформування середньої освіти в Україні. Спікер зосередив увагу присутніх на кореляції Концепції «Нової української школи» не лише з кращими світовими практиками, а й потребами міжнародного ринку праці, які були озвучені на початку 2016 р. на Всесвітньому економічному форумі в Давосі. Основну увагу доповідач зосередив на особливостях оновлення змісту освіти, мотивації вчителів і структурі 12-річної школи.
Проректор з науково-методичної роботи Надія Мельник висвітлила тематику методичного супроводу педагогічної діяльності: формування сучасної мережі науково-методичних служб, які стануть центрами реформування освіти, в умовах децентралізації, побудову нової гнучкої моделі регіонального методичного сервісу; підготовка вчителів до впровадження нових державних освітніх стандартів, навчальних програм, підручників, зокрема вчителів початкових шкіл до пілотного запровадження реформи, до викладання інтегрованих предметів, реалізації нової моделі виховної роботи, що базуватиметься на формуванні патріотизму.
Ректор інституту Алла Черній розтлумачила поняття «компетентісного підходу» та «нового стандарту середньої освіти», які стали ключовими у концепції освітньої реформи. Мета Нової української школи: не наповнити учня, чи ученицю багажем знань, які відірвані від практичної реалізації, а створити «портрет» учня, який є адаптованим до життєвих ситуацій.
Завершила засідання прес-клубу освітніх реформ завідувач кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти Людмила Савчук, яка розповіла учасникам про особливості запровадження інклюзивної освіти, дітей з особливими освітніми потребами, перспективи та можливості  розвитку інклюзивної  освіти.
Засідання прес-клубу було приуроченим до Дня журналіста, однак, подібні інформаційно-просвітницькі заходи науковці Рівненського ОІППО проводитимуть і надалі.


Актуально

Поблизу Рівного сталося ДТП

Білий “Форд” і сіра “Шкода” не розминулися біля заправки “Укрнафта”. Місце аварії – поблизу Рівного, …

Залишити коментар