Головна » На експорт » 10 найдивовижніших космічних явищ останнього часу (ФОТО+ВІДЕО)

10 найдивовижніших космічних явищ останнього часу (ФОТО+ВІДЕО)

Космос досі залишається незбагненною загадкою для всього людства. Він неймовірно красивий, сповнений таємниць та небезпек, і чим більше ми його вивчаємо, тим більше відкриваємо нових неймовірних явищ. Ми зібрали для вас 10 найцікавіших явищ, що відбулися в 2017 році.

1. Гігантський газовий вихор в кластері Персея

Гігантський вихор з розпеченого газу, що світиться простягається на відстань більше 1 млн світлових років через самий центр кластера Персея. Матерія в районі кластера Персея формується з газу, температура якого становить 10 млн градусів, що і змушує його світитися. Унікальне фото NASA дозволяє розглянути галактичний вихор у всіх подробицях.

Фото: NASA/CXC/GSFC/ Stephen Walker/et al.

 


2. Звуки всередині кілець Сатурна

Художня інтерпретація. Автори: NASA / JPL-Caltech

Космічний апарат «Кассіні» зробив запис звуків всередині кілець Сатурна. Звуки були записані за допомогою пристрою Audio and Plasma Wave Science (RPWS), який виявляє радіо- та плазмові хвилі, які потім перетворюються в звуки. В результаті, вчені «почули» зовсім не те, що очікували.


3. Крижана планета, дуже схожа на Землю

Художня інтерпретація знімків нової планети OGLE-2016 BLG-1195Lb. Автори: NASA / JPL-Caltech

За допомогою спеціальної техніки, яка вивчала ефект мікролінзування, NASA виявило нову планету, яка отримала назву OGLE-2016 BLG-1195Lb. За низкою параметрів ця планета нагадує Землю, проте, ймовірно, занадто холодна, щоб бути придатною для життя.


4. Унікальні знімки кілець Сатурна від «Кассіні»

26 квітня 2017 року космічний апарат «Кассіні» успішно завершив проліт по вузькому проміжку між планетою Сатурн та її кільцями, і передав на Землю унікальні знімки. Відстань між кільцями та верхніми шарами атмосфери Сатурна становить близько 2000 км. І через цю «щілину» «Кассіні» повинен був проскочити зі швидкістю 124 тис. км/год.

Сатурн, знятий «Кассіні» з самої близької відстані. Фотографія: NASA / JPL-Caltech / Інститут космічних досліджень

5. Незрозуміле природне явище на ім’я «Стів»

Група незалежних дослідників полярних сяйв виявила ще не вивчене явище у нічному небі над Канадою і назвала його «Стівом». Європейське космічне агентство (ESA) вже направило спеціальні зонди, щоб вивчити «Стіва», і виявило ряд цікавих – і цілком незрозумілих – подробиць.


6. Нова планета, придатна для життя

Екзопланета, що обертається навколо червоного карлика на відстані 40 світлових років від Землі, може стати новим володарем титулу «найкраще місце для пошуку ознак життя за межами Сонячної системи». На думку вчених, система LHS 1140 у сузір’ї Кита може виявитися ще більш придатною для пошуку позаземного життя, ніж Proxima b або TRAPPIST-1.


7. Астероїд, який майже долетів до Землі

Астероїд 2014 JO25 діаметром близько 650 м наблизився до Землі у квітні 2017 року, а потім полетів геть. Цей відносно великий навколоземний астероїд перебував всього лише в чотири рази далі від Землі, ніж Місяць. NASA класифікував астероїд як «потенційно небезпечний».

via GIPHY


8. Космічний «пельмень» в 3D

На знімку – Пан, природний супутник Сатурна. Об’ємна фотографія зроблена по анагліфічному методу. Отримати стереоефект можна за допомогою спеціальних окулярів з червоним і синім світлофільтрами.


9. Перші фото населеної системи Trappist-1

Відкриття потенційно населеної планетарної системи зірки Trappist-1 стало подією року в астрономії. Тепер NASA опублікувало на своєму сайті перші фотографії зірки. Камера робила один кадр в хвилину протягом години, а потім фото зібрали в анімацію:

via GIPHY


10. Дата зіткнення Землі з Марсом

Американський вчений-геофізик Стівен Майерс з університету Вісконсіна припустив, що Земля і Марс можуть зіткнутися. Ця теорія аж ніяк не нова, але вчені нещодавно отримали її підтвердження, виявивши докази в несподіваному місці. Всьому виною – «ефект метелика».

via GIPHY


Актуально

Над довгобудом онкодиспансеру Рівного працюють проектанти

Над проектуванням незавершеного корпусу обласного онкодиспансеру нині активно працюють фахівці Рівненської філії ДП «Діпромісто». Де …

Залишити коментар