Головна » На експорт » Японські вчені хочуть просвердлити земну кору

Японські вчені хочуть просвердлити земну кору

Група вчених з Агентства науки та технологій з вивчення морських надр (JAMSTEC) планує взяти зразок мантії Землі, просвердливши кору.

Мантія займає 80% від загальної маси Землі. Але її склад і походження невідомі досі. Японські вчені хочуть взяти зразок речовини з верхнього шару мантії.

Вивчення мантії допоможе краще пізнати історію походження нашої планети та її структуру. В майбутньому це може позначитися на точності прогнозування сейсмологічної активності для попередження землетрусів та інших природних явищ.

Також вчені виявили бажання вивчати кордон між океанічної корою і мантією. Ще дослідження допоможе дізнатися, наскільки глибоко поширюються живі організми на Землі.

Вчені для буріння свердловини до мантії розглядають три майданчики у Тихому Океані: поблизу штату Гаваї, Коста-Ріки та Мексики.

Вони вибрали найбільший бурової корабель «Чікью» (Chiku), який найкраще підійде для цього завдання. Його бур поглибиться на 11 км через океан і земну кору до верхнього шару мантії.

За оцінками, свердління кори почнеться не раніше 2030 року

Актуально

Над довгобудом онкодиспансеру Рівного працюють проектанти

Над проектуванням незавершеного корпусу обласного онкодиспансеру нині активно працюють фахівці Рівненської філії ДП «Діпромісто». Де …

Залишити коментар