Головна » На експорт » Японські вчені хочуть просвердлити земну кору

Японські вчені хочуть просвердлити земну кору

Група вчених з Агентства науки та технологій з вивчення морських надр (JAMSTEC) планує взяти зразок мантії Землі, просвердливши кору.

Мантія займає 80% від загальної маси Землі. Але її склад і походження невідомі досі. Японські вчені хочуть взяти зразок речовини з верхнього шару мантії.

Вивчення мантії допоможе краще пізнати історію походження нашої планети та її структуру. В майбутньому це може позначитися на точності прогнозування сейсмологічної активності для попередження землетрусів та інших природних явищ.

Також вчені виявили бажання вивчати кордон між океанічної корою і мантією. Ще дослідження допоможе дізнатися, наскільки глибоко поширюються живі організми на Землі.

Вчені для буріння свердловини до мантії розглядають три майданчики у Тихому Океані: поблизу штату Гаваї, Коста-Ріки та Мексики.

Вони вибрали найбільший бурової корабель «Чікью» (Chiku), який найкраще підійде для цього завдання. Його бур поглибиться на 11 км через океан і земну кору до верхнього шару мантії.

За оцінками, свердління кори почнеться не раніше 2030 року

Актуально

У Рівному затримали правохоронця на отриманні хабаря

За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою працівника …

Залишити коментар