Головна » Новини » Культура » Євген Шморгун презентував у Рівному повість «Снігури»

Євген Шморгун презентував у Рівному повість «Снігури»

В читальній залі обласної бібліотеки для молоді відбулася презентація нової повісті Євгена Шморгуна «Снігури». Нова книга Євгена Івановича вийшла друком за сприяння управління у справах молоді і спорту Рівненської обласної державної адміністрації. В ній письменник розповідає про долі українців та їх дітей, кого хвиля сталінських репресій занесла до суворого Сибіру як спецпереселенців. Понад 20% жителів Західної України цілими сім’ями було насильницьким шляхом переселено в далекі краї протягом 1940-1950-х рр. За національністю вони залишилися українцями, а за волею обставин стали жителями Росії, хоча її патріотами так і не стали.

Під час роботи над книгою, щоб передати всю повноту правди своєї оповіді, письменник працював у багатьох архівах і дослідив величезну кількість документальних свідчень. В повісті простежується, як нинішня війна з Росією відлунює в серцях і долях переселенців. Ця книга попереджає, в першу чергу, молодих читачів не ставати яничарами і стверджує, що нащадки українців не втратили свою історичну пам’ять і здатність зберегти духовні цінності свого народу.

З новим доробком Євгена Шморгуна прийшов привітати письменник, журналіст, автор і ведучий літературно-художніх програм на РТБ Микола Береза, який подякував свого наставника і учителя за підтримку молодих літераторів нашого краю та за правду життя, яку він показує в своїх творах.

Запрошені на презентацію студенти автотранспортного коледжу НУВГП разом з їх викладачем Наталією Миколаївною Громко висловили щиру подяку автору за його талант, надзвичайну енергію і патріотизм душі, якій позаздрив би й молодий, повідомляють у прес-службі Рівненської обласної бібліотеки для молоді.


Актуально

У Костополі чоловік потрапив у ДТП

У Костополі постраждав 75-річний місцевий чоловік, власник автомобіля “Пежо”. Аварія сталась учора. Зіткнення відбулось на …

Залишити коментар