Головна » На експорт » Новини Політики » Які шанси у Порошенка на перемогу на виборах президента: думка експерта

Які шанси у Порошенка на перемогу на виборах президента: думка експерта

Якщо Порошенко балотуватиметься на другий президентський термін, в нього є шанси на успіх за умови завершення певних реформ. Основними активами для нього стануть справедливість правосуддя, зовнішня політика і безпекові питання.

Таку думку висловив політичний експерт Тарас Чорновіл. За його словами, соціальні питання відіграватимуть меншу роль. Що стосується конфлікту на Донбасі, то, вочевидь, він не буде вирішений.

Перемога Порошенка залежатиме від того, наскільки йому вдасться завершити те, що він розпочав за ці три роки. В першу чергу – реформи, більшість з яких поки що не дають кінцевого результату,
– говорить експерт.

Як зауважує Чорновіл, завершення судової реформи може стати позитивом для діючого президента. За його словами, якщо українці відчують ці зміни, зокрема, зникнуть проволочки в судах, зменшиться корупція, і за грати на реальний термін потраплять чиновники-хабарники, то це буде на руку Порошенку.

“Судові вироки, які демонструватимуть справедливість, можуть стати активом для Порошенка. Вже є на сьогодні справа про повернення грошей Януковича. І генпрокурор Юрій Луценко повинен забезпечити президенту до початку кампанії розслідування резонансних справ, по яких будуть реальні вироки”, – зауважує експерт.

Також, вважає політолог, активом може стати і безвізовий режим з ЄС, електоральний ефект від якого буде в 2018 році, коли українці почнуть активно користуватися його можливостями. Також плюсом може стати і Угода про асоціацію з ЄС, яка запрацює після ратифікації парламентом Нідерландів.

На думку Тараса Чорновола, неймовірним позитивом для Порошенка було б розв’язання ситуації на сході держави. Однак, швидше за все, конфлікт затягнеться ще надовго.

Навіть якщо і буде стабільне перемир’я на Донбасі, під час виборів президента в 2019 році Росія умисно буде дестабілізувати ситуацію на сході. Більше значення має те, чи зможе Порошенко за цей час добитися того, щоб США почали більш жорстко давити на Росію,
– зазначає експерт.

Соціалка, на переконання Чорновола, не матиме вирішального значення на президента. Як вважає політолог, навіть дуже позитивні соціальні рішення виборцями не оцінюються у сильний плюс. Тому що будуть постійні очікування ще більшого підвищення рівня життя.

При цьому Тарас Чорновіл виключає можливість дострокових президентських і парламентських виборів. Хоча, на його думку, якщо президентські вибори для Порошенка будуть тріумфальні, то можуть бути прискорені парламентські.

Джерело: 24 канал


Актуально

У Рівному знову розцвіла “Французька весна” (ВІДЕО)

У Рівному знову розцвіла Французька весна. Уже впродовж 15 років французи презентують рівнянам своїх музикантів, …

Залишити коментар