Головна » Новини » Культура » Рівненський письменник Петро Велесик отримав почесну премію

Рівненський письменник Петро Велесик отримав почесну премію

Петро Велесик

Сьогодні, 30 квітня, в с. Кричильськ Сарненського району відбувся ряд заходів з нагоди 75-річчя від дня народження відомого українського поета-сатирика Леоніда Куліша-Зінківа. Саме там 2 травня 1942 року народився письменник.

Компетентне журі на чолі з Євгеном Шмогруном визначило переможця літературної премії імені Леоніда Зіновійовича Куліша, заснованої з метою збереження та пропагування творчої спадщини письменника та гумориста. Цього року почесну премію за внесок у розвиток української дитячої літератури отримав рівненський письменник-поет Петро Велесик.

Загалом Петро Якович видав 29 книг, в тому числі 6 дитячих, куди увійшли розповіді, вірші, а також повість “Летовище” для дітей старшого шкільного віку.

Народився Петро Велесик в с. Гута Костопільського району, практично все життя присвятив письменницькій роботі та журналістиці. Навчався у Степанській середній школі, закінчив фізико-математичний факультет Рівненського педінституту, згодом здобув і журналістську освіту. Працював у районних газетах, був головним редактором газети «Вісті Рівненщини». Член національної спілки письменників України. Заслужений журналіст України.

Захід відвідали місцеві активісти, письменники та представники влади Сарненського району. Для присутніх організували екскурсію у шкільному музеї, заснованованому на честь знаменитого земляка Леоніда Куліша, та вшанували його пам’ять. Завершився вечір урочистим концертом.

 


Актуально

Рівнян закликають долучитися до акції “Година Землі”

24 березня Світ уже традиційно відзначає Годину Землі. О 20:30 українці символічно вимкнуть світло разом …

Залишити коментар