Головна » Новини » Економіка » Зоря на Рівненщині шукає активні громади готові до створення потужної об’єднаної громади

Зоря на Рівненщині шукає активні громади готові до створення потужної об’єднаної громади

У селі Зоря неподалік Рівного активізувався процес створення об’єднаної територіальної громади.

Зорянська сільська рада активно почала шукати однодумців для створення обєднаної територіальної громади. Нагадаємо – по перспективному плану Зоря має об’єднатися з Радухівкою, однак останні затягують процес і позитивної відповіді не дають. Тож Зорянці вирішили звернутися до інших сусідів – Клеваня, Оржева, Бронників. Допомогти у вирішенні ситуації приїхали консультанти з питань децентралізації Проекту ПУЛЬС РРВ АМУ.


Консультант з правових питань Василь Курилас порадив людям вивчити ініціативи і бажання сусідів. Адже у будь-якому форматі Зоря буде спроможною. Консультант з бюджетних питань Людмила Кушнер вивчила фінансові показники, і переконана – «Зорянська сільська рада – має хороші показники, її бюджет станом на сьогодні вражає. Тому сусіди самі повинні проситися в ОТГ. До того ж після об’єднання громада отримає чималі кошти на розвиток інфраструктури. Враховуючи усі показники, громада одразу відчує переваги реформи.»


Такі аргументи ще більше надихнули людей до руху вперед. Однак активісти переконані – сьогодні вже немає часу на обговорення з нуля. Потрібно якомога швидше знайти порозуміння з смт Клевань чи Оржів і запустити процес об’єднання.
Наступну зустріч Зорянці провели спільно з сусідами в смт Оржів. Там після тривалих виступів, та розмов, активісти і підприємці таки поставили конкретні питання сільським головам – коли буде створена велика потужна ОТГ. Клеванський та Оржівський селищні голови – запевнили – вони до об’єднання готові. Тож люди детально обговорили у якому форматі краще об’єднатися. Неподалік Рівного усі сільські ради мають гарні перспективи, однак з різних причин об’єднання загальмували. Нині села та селища переглянули свою позицію. В результаті зустрічей знайшли спільну мову. Домовились розпочати консультації, та вивчення громадської думки щодо утворення громади у складі 5 селищних та сільських рад – Клеванська,Оржівська, Зорянська, Радухівська та Жобринська. Тобто з двох ОТГ по преспективному плану – Зорянська та Клеванська, тепер вимальовується одна потужна громада.


Активістам такі пропозиції сподобалися, і вони пообіцяли долучитися до усіх етапів утворення громади.

Повідомляє проект ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ


Актуально

Аграрний замміністра пообіцяв рівненським фермерам державну підтримку

6,3 мільярди гривень виділила держава для підтримки агропромислового комплексу Це безпрецедентні за масштабом гроші. Допомога …

Залишити коментар