Головна » Новини » Економіка » Рівненські громади навчали приваблювати іноземних інвесторів

Рівненські громади навчали приваблювати іноземних інвесторів

Рівненське регіональне відділення Асоціації міст України продовжує курс на розвиток місцевого самоврядування. В рамках своєї роботи керівникам міст та об’єднаних територіальних громад  – організували черговий етап навчань. Цього разу фахівці розповіли про міжнародну співпрацю. Основну увагу  акцентували на проектному менеджменті. Консультант з питань економічного розвитку Руслана Стасюк детально розповіла, що таке міжнародна технічна дропомога у проектах місцевого розвитку, як сформувати ефективну проектну команду. Пояснила присутнім значення термінів, які часто зустрічаються в оголошених конкурсах, пояснила відмінність  м’яких та твердих проектів, а також де шукати пропозиції.

«При написанні проекту – потрібно чітко знати свою мету. Не можна за рахунок коштів призначених на проект – закрити інші витрати, чи заборгованості. Інакше ви більше ніколи не матимете проекту. Після кінцевого терміну потрібно обов’язково продовжувати розпочату справу, а отже потрібно заздалегідь подумати, як він розвиватиметься і за які кошти будете його утримувати» – зазначила Руслана Стасюк.

Особливу увагу присутніх привернуло питання енергозбереження та енергоефективності. Заступник начальника Департаменту ЖКГ енергетики та енергоефективності  Валерій Гуз розповів про наявні енергозберіаючі програми на Рівненщині, а також як вони працюють, та що вже вдалося реалізувати. Закликав присутніх – приєднуватися до програм, адже це можливість  модернізувати житловий фонд міст та селищ, за відносно невеликі кошти.

Водночас, начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтергації Олександр Муран наголосив –  «Співпраця з іноземними партнерами – це добре. Ви повинні їздити на різні запрошення, переймати досвід, та шукати нових партнерів. Але завжди маєте бути обачні, адже нині трапляються іноземні фонди чи активісти, які мають іншу мету, яка направленна проти України. Тому у  виборі партнерів – потрібно бути вкрай обережними.»

Повідомляє Офіс реформ Проекту ПУЛЬС  Рівненського РВ  АМУ


Актуально

Поблизу Рівного сталося ДТП

Білий “Форд” і сіра “Шкода” не розминулися біля заправки “Укрнафта”. Місце аварії – поблизу Рівного, …

Залишити коментар